Today's Deals
Help Guides
Download App
Oral-B
Densify Decay Control Toothpaste
75ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£10.00
£13.33 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£10.00
£13.33 per 100ml
£5 NECTAR
VISIT
Tesco
£10.00
£13.33 per 100ml
VISIT
Ebay
£13.13
£17.51 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Oral-B prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£10.00
Highest
£115.70
£10.00
Supermarket Alternatives
Morrisons
Sensitive Toothpaste
£1.50
Asda
Sensitive Toothpaste 100ml
£1.00
£1.00 per 100ml
Boots
Everyday Sensitive Toothpaste 100ml
£1.00
£1.00 per 100ml
Tesco
Cavity Protect Toothpaste 100ml
£0.45
£0.45 per 100ml
Sainsbury's
Toothpaste 100ml
£0.55
£0.55 per 100ml
see more
Good to know
Reverses calcium loss
Clinically proven anti-plaque and anti-decay ingredient
Helps prevent cavities and reduce plaque
Suitable for adults and adolescents above 12 years
Contains Stannous Fluoride and Sodium Fluoride
see more
Reviews
4.8
1,157 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Oral-B
75ml
Oral-B
Advanced Enamel Strengthening Toothpaste
130
£2.75
£3.67 per 100ml
75ml
Oral-B
Junior Toothpaste 6+ Stitch
5
£2.00
£2.67 per 100ml
75ml
Oral-B
Advanced Sensitivity Protection Toothpaste
121
£2.75
£3.67 per 100ml
75ml
Oral-B
Advanced Healthy Whitening Toothpaste
60
£2.74
£3.65 per 100ml
75ml
Oral-B
Pro Expert Deep Clean Mint Toothpaste
4,046
£2.49
£3.32 per 100ml
125ml
Oral-B
Pro Expert Healthy Whitening Toothpaste
6
£3.00
£2.40 per 100ml
75ml
Oral-B
Pro-Expert Healthy White Whitening Toothpaste
1,443
£2.24
£2.99 per 100ml
75ml
Oral-B
Pro-Expert Professional Protection Mint Toothpaste
8,067
£2.00
£2.67 per 100ml
125ml
Oral-B
Pro Expert Pro Protection Toothpaste
5,437
£3.00
£2.40 per 100ml
75ml
Oral-B
Intensive Whitening Radiant White Toothpaste
7,756
£5.00
£6.67 per 100ml
Related Products
75ml
Sensodyne
Clinical Repair Deep Clean Sensitive Toothpaste
223
£5.95
£7.93 per 100ml
75ml
Colgate
Total Active Prevention+ Decay + Erosion Defence Toothpaste
126
£2.75
£3.67 per 100ml
75ml
Sensodyne
Pronamel Clinical Enamel Strength Deep Clean
40
£12.00
£16.00 per 100ml
PARLA
Pro Whitening Toothpaste
9
£11.00
75ml
Sensodyne
Pronamel Intensive Enamel Repair Whitening Toothpaste
762
£4.00
£5.33 per 100ml
75ml
Sensodyne
Clinical Repair Active White Sensitive Toothpaste
179
£5.95
£7.93 per 100ml
75ml
Sensodyne
Pronamel Intensive Enamel Repair Extra Fresh Toothpaste
754
£4.00
£5.33 per 100ml
75ml
Sensodyne
Clinical White Whitening Toothpaste Enamel Strengthening
1,906
£5.98
£7.97 per 100ml
75ml
Sensodyne
Clinical White Whitening Toothpaste Stain Protector
1,983
£5.98
£7.97 per 100ml
75ml
Colgate
Max White Clinical Purifying Power Toothpaste
86
£2.00
£2.67 per 100ml
Related Searches
Toothpastes
Tubes