Today's Deals
Help Guides
Download App
Peppadew
Sweet Mild Whole Piquante Peppers
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£3.58
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Peppadew prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.23
Usually
£3.58
£3.58
Sizes
Peppadew Sweet Mild Whole Piquante Peppers
£3.60
Peppadew Sweet Mild Whole Piquante Peppers
£3.58
260g
Cheapest
£3.00
£1.15 per 100g
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Sweet & Mild Whole Cherry Peppers Inspired to Cook (120g*) 380g
£2.95
£0.78 per 100g
Asda
Chargrilled Mixed Peppers 285g
£2.80
£0.98 per 100g
Tesco
Pickled Chillies 270g
£1.75
£0.65 per 100g
Good to know
No preservatives
Suitable for vegans
Kosher
Halal
Vegetarian
Gluten free
Colourant free
Low fat
Allergen free
Mild piquant peppers in sweet and tangy brine
see more
Reviews
4.9
16 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"These make a good side dish and great as a tapa when snacking with wine"
"These are perfect if you want a sweetness with a kick"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Peppadew
Peppadew
Sweet Piquante Peppers Hot Whole
3
£3.00
£1.15 per 100g
Peppadew
Sweet Jalapeno Peppers Mild Halves
1
£3.00
Peppadew
Roasted Red Peppers
21
£4.00
£0.86 per 100g
Peppadew
Sweet Peppadrops
22
£2.75
Peppadew
Sweet Peppadrops
40
£3.00
£1.15 per 100g
Related Products
Sainsbury's
Sweet & Mild Whole Cherry Peppers Inspired to Cook (120g*)
15
£2.95
£0.78 per 100g
Sainsbury's
Sweet & Hot Whole Cherry Peppers Inspired to Cook (120g*)
16
£2.95
£0.78 per 100g
NATURE'S PICK
Sweet Peppers
£1.99
Iceland
Sweet Peppers
313
£2.10
Tesco
Sweet Peppers
148
£2.10
£0.42 per 100g
NATURE'S PICK
Sweet Baby Peppers
£1.79
Iceland
Sweet Mini Peppers
£1.65
£0.83 per 100g
Tesco Finest
Sweet Mini Peppers
91
£1.80
£0.82 per 100g
SPECIALLY SELECTED
Sweet Pointed Peppers
£1.29
Exceptional by ASDA
Sweet Baby Peppers
£1.52
£0.76 per 100g
Related Searches
Peppadew
Peppers
Sweet Peppers
Red Peppers
Pickles