Today's Deals
Help Guides
Download App
PhD
Diet Whey Protein Powder Belgian Chocolate
1kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£29.97
£3.00 per 100g
VISIT
Ebay
£29.99
£3.00 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£30.00
£3.00 per 100g
£26.25 NECTAR
VISIT
Tesco
£30.00
£3.00 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how PhD prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£25.00
Usually
£30.00
£29.97
Good to know
Nutritional
Low Sugar
Contains
Sweeteners
#5 in Whey Powders
17g Protein per serving
91 Calories per serving
3.3g BCAA's per serving
Multiple protein sources
2.8g Carbohydrates per serving
Less than 100 Calories per serving
Macro-friendly
Flaxseed, CLA, L-Carnitine and Green Tea Extract
High Protein Lean Matrix
Low in Fat, Sugar and Salt
see more
Reviews
4.6
86 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"Very filling shake with amazing taste definitely recommend"
"This is one of the worst flavours I've ever tasted"
"Will definitely be buying some more once it's finished"
"This is a great product which works well on its own as a post workout shake"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From PhD
1kg
PhD
Nutrition Strawberry Delight Diet Whey Protein Powder
57
£22.55
£2.26 per 100g
1kg
PhD
Nutrition Vanilla Creme Diet Whey Powder
53
£23.50
£2.35 per 100g
510g
PhD
Smart Protein Powder Salted Caramel Nutrition
3
£15.99
£3.14 per 100g
500g
PhD
Nutrition Belgian Chocolate Diet Plant Protein Powder
3
£18.00
£3.60 per 100g
500g
PhD
Smart Protein Plant Shake Chocolate Cookie
6
£19.80
£3.96 per 100g
Related Products
450g
Applied Nutrition
Diet Protein Powder Chocolate Dessert
2
£12.00
£2.67 per 100g
450g
Applied Nutrition
Diet Protein Strawberry Milkshake
7
£13.00
£2.89 per 100g
450g
Applied Nutrition
Diet Protein Powder Vanilla Ice Cream
4
£12.00
£2.67 per 100g
Applied Nutrition
Diet Protein Salted Caramel
2
£13.00
465g
Optimum Nutrition
Gold Standard 100% Whey Double Rich Chocolate Protein Powder
763
£18.99
£4.08 per 100g
825g
Applied Nutrition
Critical Whey Protein Powder Chocolate Milkshake
£25.00
£3.03 per 100g
280g
Free Soul
Protein Support Powder Belgian Chocolate Flavour
£23.00
£8.21 per 100g
Optimum Nutrition
Gold Standard Whey Chocolate Peanut Butter
1
£27.72
Myprotein
Impact Diet Whey Chocolate Brownie Flavour
£16.00
420g
Maxinutrition
Maxi Nutrition Maxwhey Whey Protein Powder Chocolate
1
£21.99
£5.24 per 100g
Related Searches
PhD
Proteins
Protein Powders
Sweeteners
Protein Shakes