Today's Deals
Help Guides
Download App
Remedy
Ginger Lemon Kombucha
1 Litre
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£4.00
£0.40 per 100ml
VISIT
Amazon
£4.00
£0.40 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£4.00
£0.40 per 100ml
VISIT
Tesco
£4.00
£0.40 per 100ml
VISIT
Ebay
£7.27
£0.73 per 100ml
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
700ml
Best Value
Cheapest
£1.95
£0.28 per 100ml
1l
£4.00
£0.40 per 100ml
4 x 330ml
£4.50
£0.34 per 100ml
Good to know
5 Calories per serving
No Sugar
Sparkling live cultured drink
All-natural ingredients
Fizzy and refreshing
Made with ginger and lemon juice sweetened with stevia plant
Naturally fermented sparkling kombucha
Strands of kombucha may appear naturally
Delicately brewed for 30 days
Authentic and handcrafted
see more
Reviews
4.9
9 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Remedy
1l
Remedy
Raspberry Lemonade Kombucha
1
£4.00
£0.40 per 100ml
300ml
Remedy
Kombucha Mango Passion Multipack Drink
8
£5.50
£0.46 per 100ml
330ml
Remedy
Kombucha Wild Berry Multipack Drink
36
£4.50
£0.34 per 100ml
250ml
Remedy
Kombucha Wild Berry
2
£1.85
£0.74 per 100ml
Remedy
Kombucha Raspberry Lemonade Sugar Free
20
£1.85
330ml
Remedy
Kombucha Raspberry Lemonade Multipack
87
£4.50
£0.34 per 100ml
700ml
Remedy
Kombucha Raspberry Lemonade
24
£1.95
£0.28 per 100ml
Related Products
THE JUICE COMPANY
Ginger & Lemon Kombucha
£1.49
1l
Nexba
Kombucha Ginger & Lemon
1
£3.00
£0.30 per 100ml
330ml
Sainsbury's
Ginger & Lemon Kombucha
£1.70
£0.52 per 100ml
750ml
Equinox
Organic Ginger Kombucha
26
£4.75
£0.63 per 100ml
250ml
Fix8
Ginger Turmeric Kombucha Multipack
40
£4.00
£0.40 per 100ml
25cl
Fix8
Kombucha Ginger Turmeric Live Sparkling Soda
4
£1.85
£0.74 per 100ml
750ml
Equinox
Organic Sicilian Lemon Kombucha
6
£4.75
£0.63 per 100ml
330ml
San Pellegrino
Sparkling Lemon Drink
690
£1.50
£0.45 per 100ml
440ml
SodaStream
Classics Ginger Ale Sparkling Drink Mix
6
£6.00
£1.36 per 100ml
Equinox
Organic Kombucha Ginger
36
£1.20
Related Searches
Remedy