Today's Deals
Help Guides
Download App
Royal Canin
Feline British Shorthair Dry Adult Cat Food
4kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£28.99
£0.72 per 100g
VISIT
Pets At Home
£39.39
£0.98 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Specifically formulated for Adult British Shorthair cats.
Adapted protein level to maintain muscle mass.
Enriched with L-Carnitine for healthy fat metabolism.
Omega-3 fatty acids support healthy bones and joints.
Balance of minerals supports healthy cardiac function.
see more
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Royal Canin
85g
Royal Canin
Feline British Shorthair Wet Adult Cat Food Chunks In Gravy
£13.49
£1.32 per 100g
10kg
ROYAL CANIN
Feline British Shorthair Dry Kitten Food
£79.80
£0.80 per 100g
85g
Royal Canin
Feline Sterilised Wet Adult Cat Food Chunks In Gravy
£13.79
£1.35 per 100g
2kg
ROYAL CANIN
Feline British Shorthair Dry Kitten Food
£25.79
£1.29 per 100g
85g
Royal Canin
Feline Instinctive Wet Adult Cat Food Chunks In Gravy Pouch
£13.79
£1.35 per 100g
85g
Royal Canin
Feline Care Intense Beauty Wet Adult Cat Food In Gravy
£15.89
£1.56 per 100g
85g
Royal Canin
Feline Instinctive Wet 7+ Adult Cat Food In Gravy Pouch
£15.89
£1.56 per 100g
85g
Royal Canin
Feline Digestive Care Wet Adult Cat Food Chunks In Gravy
£15.89
£1.56 per 100g
85g
Royal Canin
Feline Maine Coon Wet Adult Cat Food Chunks In Gravy
£13.49
£1.32 per 100g
85g
Royal Canin
Feline Urinary Care Wet Adult Cat Food Chunks In Gravy
£15.89
£1.56 per 100g
Related Products
85g
Whiskas
1+ Adult Wet Cat Food Pouches Meaty Meals Selection in Gravy
£4.25
£0.42 per 100g
85g
Harringtons
Wet Adult Cat Food Meat In Gravy Pouches
£15.00
£0.44 per 100g
85g
Whiskas
Adult 1+ Poultry Feasts Wet Cat Food Pouches in Gravy
£4.25
£0.42 per 100g
85g
Whiskas
Wet Adult Cat Food Meaty Meals In Gravy
£25.49
£0.37 per 100g
85g
Royal Canin Expert
Neutered Balance Adult Wet Cat Food In Gravy
£61.69
£1.51 per 100g
85g
Lily's Kitchen
Tasty Cuts Adult Wet Cat Food In Gravy
£35.39
£1.30 per 100g
85g
Whiskas
Adult 1+ Wet Cat Food Aromatic Fusion In Gravy
£12.00
£0.35 per 100g
85g
Sheba
Natures Collection Wet Adult Cat Food Mixed Selection In Gravy
£17.69
£0.52 per 100g
85g
Sheba
Fine Recipes Wet Cat Food Tray Turkey in Gravy
£0.75
£0.88 per 100g
60g
Sheba
Fillets Cat Food Tray With Chicken In Gravy
£0.90
£1.50 per 100g