Today's Deals
Help Guides
Download App
ROYAL CANIN
Jack Russell Dry Adult Dog Food
7.5kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Pets At Home
£47.59
£0.63 per 100g
VISIT
Amazon
£49.65
£0.66 per 100g
VISIT
Ebay
£54.98
£0.73 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
3kg
Cheapest
£21.89
£0.73 per 100g
7.5kg
Best Value
£47.59
£0.63 per 100g
Good to know
Jack Russell Terrier is an active, athletic breed with a lithe body.
Dog's food choice is essential for health maintenance.
Nutritional needs of adult Jack Russell Terriers are considered in the formula.
Formula supports healthy skin barrier function.
Rich in omega 3 fatty acids and borage oil to nourish skin and coat.
Contributes to maintaining muscle mass and physical activity.
Helps slow down tartar formation to support dental hygiene.
Kibble shape, size, and texture are adapted for specific palatability preferences of the breed.
Undergoes extensive quality control process to ensure optimum quality and specific dietary requirements.
see more
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ROYAL CANIN
3kg
ROYAL CANIN
West Highland White Terrier Dry Adult Dog Food
£21.89
£0.73 per 100g
1.5kg
Royal Canin
Yorkshire Terrier 8+ Dry Dog Food
£12.49
£0.83 per 100g
12kg
ROYAL CANIN
Beagle Dry Adult Dog Food
£61.75
£0.51 per 100g
1.5kg
Royal Canin
West Highland White Terrier Dry Adult Dog Food
£12.49
£0.83 per 100g
7.5kg
Royal Canin
Pug Dry Adult Dog Food
£44.00
£0.59 per 100g
12kg
Royal Canin
Dalmatian Dry Adult Dog Food
£61.59
£0.51 per 100g
8kg
ROYAL CANIN
Expert Adult Dry Small Dog Food
£41.99
£0.52 per 100g
8kg
Royal Canin
Mini Dry Adult Dog Food
£19.49
£0.24 per 100g
8kg
Royal Canin
Mini Dry Adult 8+ Dog Food
£43.19
£0.54 per 100g
12kg
Royal Canin
Labrador Retriever Dry Adult Dog Food
£54.64
£0.46 per 100g
Related Products
2kg
Royal Canin Expert
Adult Dry Small Dog Food
£14.89
£0.74 per 100g
15kg
Harringtons
Complete Natural Dry Adult Dog Food Turkey And Vegetables
£30.20
£0.20 per 100g
1.5kg
Pooch & Mutt
Adult Complete Dry Dog Food
£7.40
£0.49 per 100g
2.5kg
Eukanuba
Breed Specific West Highland Terrier Dry Adult Dog Food Chicken
£11.09
£0.44 per 100g
1.5kg
Pooch & Mutt
Small Dog Complete Dry Food
£6.89
£0.46 per 100g
4kg
Harringtons
Complete Dry Adult Dog Food Lamb And Rice
£11.89
£0.30 per 100g
4kg
Harringtons
Complete Dry Adult Dog Food Turkey And Vegetables
£11.89
£0.30 per 100g
12kg
Pedigree
Complete Dry Adult Dog Food Beef And Vegetables
£31.49
£0.26 per 100g
1.4kg
Perfect Fit
Chicken Adult Small Dog Complete Dry Dog Food
£6.00
£0.43 per 100g
2.5kg
Lily's Kitchen
Supper Complete Dry Adult Dog Food Salmon
£22.19
£0.89 per 100g