Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Canned Bamboo Shoots in Water
225g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.20
£0.53 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.15
Usually
£8.00
£1.20
Supermarket Alternatives
Asda
Bamboo Shoots in Water 225g
£1.05
£0.47 per 100g
Good to know
#3 in Water Chestnuts
Reviews
4.5
57 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"These bamboo shoots add a lovely"
"These bamboo shoots are excellent in a stir fry"
"Very tasty addition to a stir fry - super easy to cook with no complaints at all!"
"These are excellent to use in a Thai chicken curry recipe"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
225g
Sainsbury's
Canned & Sliced Water Chestnuts
76
£1.20
£0.53 per 100g
325g
Sainsbury's
Naturally Sweet Sweetcorn in Water (260g*)
46
£0.50
£0.15 per 100g
60g
Sainsbury's
Pea Shoots
57
£1.00
£1.67 per 100g
Sainsbury's
Canned Bean Sprouts
18
£1.25
Sainsbury's
Green Care Bathroom Water Hyacinth & Bamboo Daily Shower Spray
£2.10
80g
Sainsbury's
Dill & Pickle Tuna Canned Fish
£0.90
£1.13 per 100g
80g
Sainsbury's
Tuna with Sriracha Canned Fish
£0.90
£1.13 per 100g
80g
Sainsbury's
Lemon & Black Pepper Tuna Canned Fish
£0.90
£1.13 per 100g
400g
Sainsbury's
Artichoke Hearts in Water
27
£2.45
£0.61 per 100g
400g
Sainsbury's
Chickpeas in Water (240g*)
106
£0.41
£0.10 per 100g
Related Products
225g
Kingfisher
Oriental Sliced Bamboo Shoots in Water
15
£1.15
£0.51 per 100g
225g
ASDA
Bamboo Shoots in Water
40
£1.05
£0.47 per 100g
320g
Tesco
Water Chestnuts & Bamboo Shoots Stir Fry
50
£1.75
£0.55 per 100g
198g
ASDA
Sweetcorn in Water
275
£0.50
£0.25 per 100g
400g
Batchelors
Potatoes in Water
26
£1.00
£0.25 per 100g
ASDA
Sweetcorn in Water
275
£0.53
ASDA
Petit Pois in Water
70
£1.05
290g
ASDA
Garden Peas in Water
143
£0.45
£0.16 per 100g
380g
ASDA
Spinach Leaves in Water
52
£0.85
£0.22 per 100g
400g
Batchelors
Mixed Vegetables in Water
46
£1.00
£0.25 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Bamboo Shoots