Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Parsley & Cream Sauce Cod Fillets
380g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£6.50
£5.95
£1.71 per 100g
£5.95 NECTAR
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£5.65
Usually
£6.50
£6.50
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Lightly Dusted Cod
£6.50
Sainsbury's
Breaded MSC Cod Fillets 300g
£2.99
£0.50 per 100g
Iceland
4 Cod Fillets Battered Skinless & Boneless 440g
£5.18
£1.18 per 100g
Tesco
Lightly Dusted Cod Fillets
£5.75
Asda
2 Cod Fillets 260g
£7.56
£2.91 per 100g
Morrisons
2 Breaded Chunky Cod Fillets
£6.75
see more
Good to know
Two skinless and boneless Atlantic cod fillets
Parsley sauce and breadcrumb topping
Previously frozen and defrosted
Quality and safety of the product not affected
Caught responsibly in the North East Atlantic Ocean
see more
Reviews
4.4
17 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
400g
Sainsbury's
Cod in Parsley Sauce (Serves 1)
78
£4.15
£1.04 per 100g
20g
Sainsbury's
Parsley Sauce Mix
102
£0.65
£3.25 per 100g
300g
Sainsbury's
Battered MSC Cod Fillets
41
£4.50
£0.75 per 100g
250g
Sainsbury's
Skinless & Boneless Cod Fillets
8
£7.25
£1.45 per 100g
300g
Sainsbury's
Breaded MSC Cod Fillets
78
£2.99
£0.50 per 100g
360g
Sainsbury's
Skinless & Boneless Cod Fillets
38
£7.00
£1.94 per 100g
255g
Sainsbury's
Lightly Dusted MSC Cod Fillets
44
£5.75
£1.13 per 100g
160g
Sainsbury's
Parsley Sauce Mix Inspired to Cook
89
£1.60
£1.00 per 100g
365g
Sainsbury's
Beer Battered MSC Cod Fillets Taste the Difference
141
£6.50
£1.78 per 100g
125g
Sainsbury's
Mackerel Fillets in Tomato Sauce
17
£1.30
£1.04 per 100g
Related Products
Waitrose Ltd
Waitrose Cod & Parsley Sauce Fishcakes
890
£4.75
Morrisons
Cod In Parsley Sauce & Mash
18
£3.75
Morrisons
The Best Cod & Parsley Sauce Fishcakes
18
£3.75
SPECIALLY SELECTED
Melt In The Middle Cod Fishcake with Parsley Sauce
£2.29
270g
Tesco Free From
Cod & Parsley Fishcake
57
£3.25
£1.20 per 100g
290g
Tesco Finest
2 Cod & Parsley Fishcakes
122
£3.75
£1.29 per 100g
Schwartz
Parsley & Chive Sauce Mix for Cod
13
£0.95
Young's
Simply Breaded 4 Cod Fillets
2
£5.50
26g
Schwartz
Creamy Parsley Sauce Mix
8
£1.00
£3.85 per 100g
270g
Co-op Irresistible
Cod and Parsley Fish Cakes
£4.25
£1.57 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Frozen Fishes
Fish
Cods
Cod Fillets