Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Creamy Garlic Sauce
285g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.80
£1.70
£0.63 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.65
Usually
£1.70
Highest
£1.80
£1.80
Supermarket Alternatives
Tesco
Garlic Sauce 235ml
£1.35
£0.57 per 100ml
Asda
Garlic & Herb Dressing 175ml
£1.47
£0.84 per 100ml
Sainsbury's
Takeaway Garlic & Herb Dip 90g
£1.85
£2.06 per 100g
Waitrose
Cooks' Ingredients Chilli & Garlic Sauce
£2.25
Morrisons
Squeezy Burger Relish 310g
£1.75
£0.56 per 100g
see more
Reviews
3.1
12 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
250ml
Sainsbury's
Garlic & Herb Dressing Sauce
£1.15
£0.46 per 100ml
250ml
Sainsbury's
Thousand Island Sauce
£1.15
£0.46 per 100ml
200g
Sainsbury's
Creamy Garlic Chicken Pie
£2.25
£1.13 per 100g
460g
Sainsbury's
Creamy Mushroom Cooking Sauce
16
£1.20
£0.26 per 100g
480g
Sainsbury's
Lasagne Sauce Creamy White
16
£0.81
£0.17 per 100g
500g
Sainsbury's
Pasta Sauce Onion & Garlic
32
£0.79
£0.16 per 100g
480g
Sainsbury's
Creamy Tomato Pasta Bake Sauce
37
£0.69
£0.14 per 100g
485g
Sainsbury's
Creamy White Wine Cooking Sauce
24
£1.20
£0.25 per 100g
120g
Sainsbury's
Hoisin & Garlic Stir Fry Sauce
53
£0.75
£0.63 per 100g
120g
Sainsbury's
Sweet Chilli & Garlic Stir Fry Sauce
49
£0.75
£0.63 per 100g
Related Products
430ml
Hellmann's
Garlic Mayonnaise
193
£2.80
£0.65 per 100ml
500ml
Crucials
Garlic Flavoured Mayo Dip
4
£1.30
£0.26 per 100ml
Newman's Own
Creamy Mediterranean Ranch Dressing Sauce
£2.30
250ml
Hellmann's
Garlic & Herb Creamy Sauce
71
£2.60
£1.04 per 100ml
430ml
Hellmann's
Garlic & Herb Sauce
155
£2.80
£0.65 per 100ml
390g
Dolmio
Intensify Mild Creamy Garlic & Black Pepper Pasta Sauce
122
£1.50
£0.38 per 100g
300g
Tesco Finest
Dine In Roasted Mushrooms in Creamy Garlic Sauce
19
£3.30
£1.10 per 100g
Hellmann's
Chunky Garlic Sauce
2
£4.00
465g
Nando's
Perinaise Garlic Peri-Peri Mayonnaise
6
£3.74
£0.80 per 100g
150g
Violife
Garlic Herb Creamy Plant Based Alternative
23
£2.25
£1.50 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Sauces
Garlic Sauces
Dips
Dressings