Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Fine Sea Salt
350g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.30
£0.37 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.30
Highest
£47.03
£1.30
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Fine Crystal Sea Salt
£1.90
Tesco
Oak Smoked Anglesey Sea Salt
£3.00
Sainsbury's
Coarse Sea Salt 350g
£1.90
£0.54 per 100g
Asda
Cooking Salt 3kg
£2.89
£0.10 per 100g
Reviews
4.1
53 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is the second purchase and it is just as bad"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
350g
Sainsbury's
Rock Salt
12
£1.30
£0.37 per 100g
100g
Sainsbury's
Rock Salt Grinder
34
£2.75
£2.75 per 100g
350g
Sainsbury's
Coarse Sea Salt
61
£1.90
£0.54 per 100g
200g
Sainsbury's
Sea Salt & Vinegar Peanuts
32
£2.10
£1.05 per 100g
185g
Sainsbury's
Sea Salt & Black Pepper Crackers
£1.40
£0.76 per 100g
100g
Sainsbury's
Black Pepper & Sea Salt Croutons
26
£1.15
£1.15 per 100g
150g
Sainsbury's
Sea Salt & Black Pepper Cashews
22
£2.60
£1.73 per 100g
150g
Sainsbury's
Sea Salt & Cracked Black Pepper Hand Cooked Potato Crisps Taste the Difference
£1.50
£1.00 per 100g
78g
Sainsbury's
Celery Salt
24
£1.15
£1.47 per 100g
86g
Sainsbury's
Onion Salt
38
£1.15
£1.34 per 100g
Related Products
250g
Maldon
Sicilian Fine Sea Salt
£2.50
£1.00 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Fine Crystal Sea Salt
144
£1.90
250g
Maldon
Sea Salt Flakes Pack
47
£2.84
£1.14 per 100g
170g
Cornish Sea Salt Co
Cornish Sea Salt Flakes
7
£1.95
£1.15 per 100g
Maldon Salt
Maldon Sea Salt Flakes
8
£1.75
55g
Maldon
Sea Salt Flakes Perfectly Crushed Original
21
£3.55
£6.45 per 100g
750g
Saxa
Fine Salt Tub - Table Salt
83
£1.86
£0.25 per 100g
55g
Cornish Sea Salt Co
Cornish Sea Salt Co. Really Garlicky Sea Salt
13
£2.00
£3.64 per 100g
150g
Cornish Sea Salt
Co. Sea Salt Flakes
15
£1.85
£1.23 per 100g
350g
Saxa
Coarse Sea Salt
28
£1.64
£0.47 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Salts
Table Salts
Salt Grinders
Salt Mills