Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Marinated Anchovies Taste the Difference
145g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£4.00
£2.76 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£3.75
Highest
£4.00
£4.00
Supermarket Alternatives
Morrisons
The Best Silver Anchovy Fillets 155g
£3.70
£2.39 per 100g
Tesco
Cantabrian Anchovy Fillets in Oil 50g
£1.65
£3.30 per 100g
Reviews
4.0
33 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"They are in a dressing/oil so if eating alone I drain off some of that by letting it drip off before I put it on my plate"
"Love anchovies but the vinegar overwhelms any fish taste"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
180g
Sainsbury's
Coleslaw Taste the Difference
958
£1.50
£0.83 per 100g
300g
Sainsbury's
Coleslaw Taste the Difference
958
£2.00
£0.67 per 100g
150g
Sainsbury's
Blueberries Taste the Difference
16
£2.50
£1.67 per 100g
700g
Sainsbury's
Lasagne Taste the Difference
£7.50
£1.07 per 100g
340g
Sainsbury's
Blueberry Conserve Taste the Difference
25
£2.55
£0.75 per 100g
445g
Sainsbury's
Berry Roulade Taste the Difference
16
£5.90
£1.33 per 100g
85g
Sainsbury's
Nduja Paste Taste the Difference
15
£4.75
£5.59 per 100g
Sainsbury's
Gold Kiwi Taste the Difference
42
£2.75
400g
Sainsbury's
Amaretto Tiramisu Taste the Difference
42
£4.55
£1.14 per 100g
200g
Sainsbury's
Charcuterie Selection Taste the Difference
13
£5.00
£2.50 per 100g
Related Products
ASDA
The Deli Marinated Anchovies
18
£2.98
190g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Marinated Pitted Greek Olive Trio Taste the Difference (102*)
16
£2.35
£1.24 per 100g
400g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Mozzarella & Marinated Cherry Tomato Wood Fired Pizza Taste the Difference
14
£3.80
£0.95 per 100g
1.1kg
Occasions by Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's 2 x Mozzarella Marinated Tomato & Pesto Thin & Crispy Pizza Taste the Difference
2
£15.00
£1.36 per 100g
600g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Coleslaw Taste the Difference
958
£3.00
£0.50 per 100g
75cl
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Prosecco Taste the Difference
36
£9.00
£1.20 per 100ml
500g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Gigli Taste the Difference
25
£2.15
£0.43 per 100g
500g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Orecchiette Taste the Difference
13
£2.15
£0.43 per 100g
1kg
Occasions by Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Bouillabaisse Taste the Difference
£17.50
£1.75 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Pineapple Taste the Difference
£1.95
Related Searches
Sainsbury's
Fish
Anchovies
Seafoods
Fish Fillets