Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Sesame Seeds
50g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.15
£2.30 per 100g
£0.95 NECTAR
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.10
Usually
£1.25
£1.15
Sizes
50g
Cheapest
£1.15
£2.30 per 100g
100g
Best Value
£1.20
£1.20 per 100g
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Sesame Seeds
£1.25
Tesco
Sesame Seeds 100g
£1.20
£1.20 per 100g
Good to know
#1 in Sesame Seeds
Reviews
4.3
44 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Very nice honey not too hard or soft"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
250ml
Sainsbury's
Sesame Oil Toasted
23
£2.75
£1.10 per 100ml
150g
Sainsbury's
Poppy and Sesame Seed Thins
47
£1.30
£0.87 per 100g
125g
Sainsbury's
Grissini Bread Sticks Sesame Seed
37
£0.49
£0.39 per 100g
100g
Sainsbury's
Sunflower Seeds
45
£1.20
£1.20 per 100g
100g
Sainsbury's
Pumpkin Seeds
38
£1.20
£1.20 per 100g
48g
Sainsbury's
Nigella Seeds
15
£1.15
£2.40 per 100g
150g
Sainsbury's
Chia Seeds
72
£1.80
£1.20 per 100g
Sainsbury's
Sesame Seed Brioche Burger Buns Rolls
18
£0.99
£0.25 each
1kg
Sainsbury's
Wild Bird Sunflower Seeds
13
£2.10
£0.21 per 100g
75g
Sainsbury's
Roasted Sunflower Seeds "detelina"
£1.15
£1.53 per 100g
Related Products
READY, SET…COOK!
Sesame Seeds
£0.85
100g
Tesco
Sesame Seeds
28
£1.20
£1.20 per 100g
300g
Tesco
Sesame Seeds
17
£3.00
£1.00 per 100g
150g
ASDA
Sesame Seeds
18
£1.80
£1.20 per 100g
Schwartz
Sesame Seeds Jar
7
£2.00
100g
Natco
Hulled Sesame Seeds
£1.08
£1.08 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Sesame Seeds
22
£1.25
Waitrose Ltd
Waitrose Sesame Seeds
7
£2.15
Waitrose Ltd
Cooks' Ingredients Black Sesame Seeds
12
£2.00
100g
Yutaka
Roasted Black Sesame Seeds
6
£1.89
£1.89 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Seeds