Today's Deals
Help Guides
Download App
Soltan
Kids Once 3hr Waterplay Spray SPF50+
200ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£14.00
£7.00 per 100ml
VISIT
Ebay
£18.95
£9.48 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Usually
£13.00
Highest
£14.00
£14.00
Supermarket Alternatives
Morrisons
Kids Sensitive Sun Spray Spf50+
£6.00
Tesco
Soleil Kids Sensitive Fragrance-Free Sun Protection Lotion SPF50+ 200ml.
£4.00
Boots
SPF+ Vitamin C Moisturising Lotion SPF50 50ml
£8.80
£17.60 per 100ml
Good to know
Soltan Kids Once 3hr Waterplay Spray SPF50+ 200ml has the highest UVA star rating
Provides up to 8 hours sun protection, including 3 hours water resistance from just one application
Maximum 5 star UVA protection
Water Resistant for up to 3 hours
Dermatologically tested
Specially formulated for your child's delicate skin
SPF 50+ UVA and UVB Protection
Advanced protection, expertly formulated by Soltan's suncare scientists
Unique antioxidant complex
Helps to protect against short term and long term skin damage
see more
Reviews
3.4
139 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Soltan
200ml
Soltan
Kids Once 3Hr Protect & Swim Suncare Spray Spf50+200ml
£14.00
£7.00 per 100ml
200ml
Soltan
Kids Once 3hr Protect & Swim Suncare Lotion SPF50+
£14.00
£7.00 per 100ml
250ml
Soltan
Kids Once Trigger Spray SPF50+
27
£17.00
£6.80 per 100ml
200ml
Soltan
Kids Once Protect & Play Suncare Spray Spf50+200ml
1
£14.00
£7.00 per 100ml
200ml
Soltan
Kids Once 8Hr Protect & Play Suncare Lotion Spf50+200ml
£14.00
£7.00 per 100ml
50ml
Soltan
Kids Once 8hr Protect Suncare Roll On SPF50+
5
£8.00
£16.00 per 100ml
50ml
Soltan
Kids Once 8Hr Protect & Play Mini Suncare Lotion Spf50+
£8.50
£17.00 per 100ml
200ml
Soltan
Once Advanced 8 Hour Protect Suncare Spray Spf50+200ml
17
£14.00
£7.00 per 100ml
200ml
Soltan
Kids Protect & Moisturise Suncare Spray Spf50+200ml
14
£5.75
£2.88 per 100ml
250ml
Soltan
Kids Protect & Moisturise Suncare Trigger Spray Spf50+250ml
19
£10.00
£4.00 per 100ml
Related Products
150ml
Garnier
Ambre Solaire Kids Protect SPF50+ Spray
134
£6.49
£4.33 per 100ml
Morrisons
Kids Sensitive Sun Spray Spf50+
13
£6.00
200ml
Nivea
Kids Sun Spray SPF 50+ Coloured
325
£6.49
£3.25 per 100ml
Tesco
Soleil Kids Sun Protection Spray SPF50+
1
£4.00
250ml
Nivea
Sun Kids Spray SPF 50
59
£8.99
£3.60 per 100ml
60ml
Hedrin
Once Spray Gel
£5.00
£8.33 per 100ml
Nivea
Sun Kids Protect & Care Trigger Spray SPF50+ Sun Cream
56
£10.00
200ml
Tesco
Soleil Kids Sun Protection Trigger Spray SPF50+
4
£4.00
£2.00 per 100ml
Garnier
Ambre Solaire Kids Sensitive Sun Cream Spray SPF50+ Anti-Sand Sun Protection
265
£10.00
200ml
ASDA
Protect Kids Sun Lotion Spray SPF50+ Very High
£4.00
£2.00 per 100ml
Related Searches
Soltan
Sun Creams
Sunscreens
Sun Lotions
Sun Sprays