Today's Deals
Help Guides
Download App
Soltan
Soothe & Moisturise Aftersun Lotion
400ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£7.99
£2.00 per 100ml
VISIT
Amazon
£16.73
£17.09
£4.18 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£7.99
Usually
£10.60
Highest
£17.09
£7.99
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Sun Protect After Sun Body Butter 24 Hour Moisturisation 200ml
£5.00
£2.50 per 100ml
Morrisons
Moisturising Body Lotion
£1.75
Tesco
Extracts Aloe Vera Body Lotion 400ml
£1.75
£0.44 per 100ml
Boots
Coconut Oil & Shea Butter Nourishing Foot Cream 150ml
£3.49
£2.33 per 100ml
Good to know
Soltan Soothe & Moisturise Aftersun Lotion is light and easily absorbed
Leaves skin feeling soft and smooth
Provides intensive hydration
Has a light fragrance
Helps to prevent peeling and reduce dryness
UVA protection rated 5 stars
Do not use on irritated or broken skin
Seek medical advice in cases of severe sunburn
Do not get into eyes
Do not use as a sun protection product.
see more
Reviews
4.1
60 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
Soltan
Creams
Moisturisers
Lotions
Sun Lotions