Today's Deals
Help Guides
Download App
Tate & Lyle
Tate & Lyle Organic Agave Syrup
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.50
VISIT
Amazon
£5.60
VISIT
Ebay
£6.09
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tate & Lyle prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£2.25
Highest
£28.67
£2.50
Supermarket Alternatives
Tesco
Finest Grade A Dark Maple Syrup 330g
£6.85
£2.08 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Canadian Amber Maple Syrup
£6.00
Asda
Cane Sugar Syrup 50cl
£3.50
£0.70 per 100ml
Sainsbury's
Golden Syrup 750g
£2.05
£0.27 per 100g
Good to know
Sweetener from blue agave plant in Mexico
Organic
Gluten free
No artificial colours or preservatives
Suitable for vegans
Kosher certified
see more
Reviews
4.4
42 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Products
Zarbee's
12+ Years Adult Cough & Sore Throat Syrup
135
£4.99
£3.33 per 100ml
Knorr
4 Beef Gravy Pots
116
£2.00
£1.79 per 100g
Celsius
Energy Drink Sparkling Strawberry Watermelon
£1.49
£0.42 per 100ml
Celsius
Raspberry & Peach
£4.00
£0.28 per 100ml
Ribena
Light Blackcurrant No Added Sugar Squash
333
£1.50
£0.18 per 100ml
Popchips
Sour Cream & Onion Multipack Crisps
147
£1.65
£1.94 per 100g
Kallo
Protein-Packed Lentil Cakes with Seeds
195
£1.80
£1.80 per 100g
Celsius
Mango & Lemon
£4.00
£0.28 per 100ml
Waken
Vegan Mouthwash with Fluoride SpearMint -
119
£4.55
£0.91 per 100ml
Kallo
Beetroot & Balsamic Veggie Cakes
284
£2.00
£1.64 per 100g
Related Searches
Tate & Lyle
Sweeteners
Syrups
Agave Syrups
Agave Nectar Products