Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Salt & Pepper Prawns
132g
12
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£2.50
£0.16 per 100g
3 FOR 2
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.00
Usually
£2.35
£2.50
Supermarket Alternatives
Tesco
Breaded Sweet & Spicy King Prawns 200g
£4.00
£2.00 per 100g
Sainsbury's
Tempura Prawns 150g
£3.00
£0.20 per 100g
Morrisons
The Best Tempura Prawns With Sweet Chilli Dip
£4.50
Waitrose
Waitrose Garlic & Chilli King Prawns
£4.00
Iceland
10 Tempura King Prawns 130g
£2.88
£2.22 per 100g
Asda
Raw & Peeled King Prawns 160g
£3.07
£1.92 per 100g
see more
Reviews
3.3
55 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"The taste could be tempered with a mayo or yoghurt based dip"
"These were good and crispy and the prawns were tender"
"These prawns and the spicy ones have changed in the past year"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
Tesco
Salt & Pepper Salmon Chunks
32
£3.50
132g
Tesco
12 Frozen Hot & Spicy Prawns
51
£2.50
£1.89 per 100g
250g
Tesco
SOUTHERN FRIED FISH BITES
£2.00
£0.80 per 100g
Tesco
Salt & Pepper Squid
35
£4.50
305g
Tesco
Tempura Chicken Tenders
58
£4.25
£1.39 per 100g
280g
Tesco
Spicy Chicken Buffalo Caesar Salad Smoked Bacon Limited Edition
4
£3.10
£1.11 per 100g
65g
Tesco
Mini Savoury Eggs
7
£1.40
£2.15 per 100g
710g
Tesco
Southern Fried Chicken Tenders
£8.00
£1.13 per 100g
240g
Tesco
8 Masala Fish Goujons with a Mango and Chilli Dip
£3.50
£1.46 per 100g
400g
Tesco
Katsu Style Chicken Strips
8
£4.10
£1.03 per 100g
Related Products
132g
12
Sainsbury's
Salt & Pepper Prawns
£2.50
£0.16 per 100g
LET'S PARTY
Salt & Pepper Breaded Prawns 12Pack*
£1.69
400g
The Gym Kitchen
Salt & Pepper Chicken
13
£4.00
£1.00 per 100g
Jacob's
Salt & Cracked Black Pepper Flatbreads
21
£1.35
240g
Quorn
Takeaway Salt & Pepper Tenders
23
£1.75
£0.73 per 100g
35g
YO!
Salt & Pepper Chicken Seasoning
5
£0.75
£2.14 per 100g
750g
Sainsbury's
Salt & Pepper Chips
19
£2.65
£0.35 per 100g
550g
The Gym Kitchen
Salt & Pepper Chicken
21
£3.35
£0.61 per 100g
BRAMWELLS
Salt & Pepper Seasoning
£0.55
FOUR SEASONS
Salt & Pepper Fries
£1.79
Related Searches
Tesco
Prawns
King Prawns
Seafoods