Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
British Turkey Whole Bird Small
2.6kg, 3.8kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£17.00
£0.65 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£16.00
Highest
£17.50
£17.00
Supermarket Alternatives
Tesco
Frozen Small Turkey Crown 1.5kg
£17.50
£1.17 per 100g
Good to know
Small Serves 4 7 Class A, reared on selected farms and basted for succulence.
Reviews
1.0
4 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
3.9kg, 5.2kg
Tesco
Frozen Medium Basted Whole Turkey Bird
2
£22.00
£0.56 per 100g
Tesco
Frozen Large Basted Whole Turkey Bird 5.3-6.9Kg
2
£27.00
1.5kg
Tesco
Frozen Small Turkey Crown
10
£17.50
£1.17 per 100g
2.9kg, 3.5kg
Tesco
Frozen Turkey Crown Extra Large
1
£28.00
£0.97 per 100g
Tesco
Frozen Mini Turkey Crown 1Kg-1.4Kg
15
£15.00
Tesco
Frozen Large Turkey Breast Crown 2.4-2.8Kg
30
£24.00
Tesco
Frozen Medium Turkey Breast Crown 2.0-2.3Kg
24
£21.00
Tesco
Turkey Whole Bird Extra Large 7.0-8.8kg
1
£33.00
Tesco
Turkey Whole Bird Extra Extra Large 8.9-10.6kg
3
£39.00
400g
Tesco
Potato Wedges with Ranch Seasoning & Smoky BBQ Dip
£3.00
£0.75 per 100g
Related Products
1.7kg
Co-op British
Medium Whole Bird
£4.43
£0.26 per 100g
1.7kg
Co-op
Scottish Medium Whole Bird
£4.43
£0.26 per 100g
Waitrose Ltd
Duchy Organic Whole Turkey
7
£105.00
Waitrose Ltd
Duchy Organic Whole Turkey
12
£90.00
Java Wood
Multibranch Bird Perch Small
£18.00
4pt
Morrisons
British Whole Milk
4
£1.65
£0.07 per 100ml
2pt
Morrisons
British Whole Milk
3
£1.20
£0.11 per 100ml
1pt
Morrisons
Whole British Milk
£0.85
£0.15 per 100ml
ASHFIELDS
Medium British Turkey
£17.99
Waitrose Ltd
Free Range White Whole Turkey
£35.00
Related Searches
Tesco
Turkeys