Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Frozen Turkey Crown Extra Large
2.9kg, 3.5kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£28.00
£0.97 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£2.65
Highest
£28.00
£28.00
Good to know
Extra Large Seves 10 12 Class A, reared on selected farms and basted for succulence.
Reviews
4.0
1 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Very good value for money and plenty to go round"
"This is just the best turkey crown I have ever cooked"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
Tesco
Frozen Large Turkey Breast Crown 2.4-2.8Kg
30
£24.00
1.5kg
Tesco
Frozen Small Turkey Crown
10
£17.50
£1.17 per 100g
Tesco
Frozen Mini Turkey Crown 1Kg-1.4Kg
15
£15.00
Tesco
Frozen Medium Turkey Breast Crown 2.0-2.3Kg
24
£21.00
Tesco
Frozen Large Basted Whole Turkey Bird 5.3-6.9Kg
2
£27.00
3.9kg, 5.2kg
Tesco
Frozen Medium Basted Whole Turkey Bird
2
£22.00
£0.56 per 100g
Tesco
British Turkey Whole Bird Small
4
£17.00
Tesco
Turkey Whole Bird Extra Extra Large 8.9-10.6kg
3
£39.00
Tesco
Turkey Whole Bird Extra Large 7.0-8.8kg
2
£33.00
780g
Tesco
Butter Basted Frozen Turkey Breast Joint
68
£12.00
£1.54 per 100g
Related Products
Morrisons
Large Basted Turkey Crown 3-3.99Kg
1
£31.50
Morrisons
Frozen Extra Large Whole Basted Turkey With Giblets 7-8.89kg
£33.00
Morrisons The Best
Stuffed Turkey Crown
£25.00
ASHFIELDS
Medium British Turkey Crown
£17.49
Waitrose Ltd
Duchy Organic Bronze Turkey Crown
£65.00
Waitrose Ltd
Free Range White Turkey Crown
£45.00
Waitrose Ltd
Waitrose Free Range White Turkey Crown
£55.00
Morrisons
Small Turkey Crown Serves 3-5
£13.50
Morrisons
Frozen Whole Basted Large Turkey With Giblets 5.3-6.99 Kg
£29.00
3.99kg
Tesco Finest
19. Tesco Finest Free Range Bronze Turkey Crown Large 3 (Serves 15-18)
7
£91.77
£2.30 per 100g
Related Searches
Tesco