Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Dark Chocolate Chips
100g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£1.19
£1.19 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.19
Usually
£1.40
Highest
£1.50
£1.19
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Dark Chocolate Chips
£1.25
Tesco
Milk Chocolate Chips 100g
£1.19
£1.19 per 100g
Waitrose
Cooks' Ingredients Belgian Dark Chocolate
£3.50
Good to know
#15 in Chocolate Chips
Reviews
3.6
45 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"These chocolate chips are delicious"
"These are now vegan! And great :)"
"These were great until you added whey powder/milk to the ingredients a few months ago"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
42g
Tesco
Crunchy Caramel Chocolate Bars Multipack
112
£1.65
£0.79 per 100g
100g
Tesco
White Chocolate Chips
47
£1.19
£1.19 per 100g
22g
Tesco
Cosmic Whip Chocolate Bars Multipack
119
£1.65
£0.94 per 100g
100g
Tesco
Milk Chocolate Chips
53
£1.19
£1.19 per 100g
Tesco
Chocolate Tray Bake Belgian Chocolate Curls
1
£9.90
119g, 357g
Tesco
Chocolate Trifles
49
£1.83
£0.51 per 100g
150g
Tesco
Dark Cooking Chocolate
34
£1.80
£1.20 per 100g
300g
Tesco
Dark Chocolate Digestives
152
£1.25
£0.42 per 100g
200g
Tesco
Chocolate Limes
82
£1.35
£0.68 per 100g
125g
Tesco
Chocolate Sundae
18
£1.50
£1.20 per 100g
Related Products
Sainsbury's
Dark Chocolate Chips
14
£1.25
Dr. Oetker
Dark Chocolate Chips
£1.75
THE PANTRY
Dark Chocolate Chips
£1.19
BAKE by ASDA
Bake Dark Chocolate Chips
50
£1.32
100g
Food Thoughts
70% Dark Chocolate Chips
£2.75
£2.75 per 100g
Waitrose Ltd
Cooks' Ingredients Dark Chocolate Chips
45
£2.00
Aveeno
Guittard Extra Dark Chocolate Baking Chips 63%
9
£11.50
Menier
Dark Chocolate Drops
3
£4.75
100g
Sainsbury's
White Chocolate Chips
17
£1.25
£1.25 per 100g
100g
Sainsbury's
Milk Chocolate Chips
19
£1.25
£1.25 per 100g
Related Searches
Tesco
Chocolate Chips
Dark Chocolate Chips
Chocolate Chunks