Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Hazelnut Chocolate Spread
400g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£1.65
£0.41 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£0.80
Usually
£2.00
Highest
£2.65
£1.65
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Hazelnut Chocolate Spread 400g
£1.65
£0.41 per 100g
Asda
Hazelnut Chocolate Spread 400g
£2.00
£0.50 per 100g
Waitrose
Essential Hazelnut Chocolate Spread
£1.90
Tesco
Chocolate Spread 400g
£1.65
£0.41 per 100g
Good to know
#6 in Chocolate Hazelnut Spreads
#19 in Chocolate Spreads
RICH & NUTTY Blended in Belgium for a deep, chocolatey flavour.
Reviews
4.5
57 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is our second purchase of this product which we brought as an alternative to a well known name brand"
"This is the food of paradise! Absolutely delicious and very moreish"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
400g
Tesco
Duo Hazelnut Spread
1
£2.25
£0.56 per 100g
400g
Tesco
Chocolate Spread
53
£1.65
£0.41 per 100g
400g
Tesco
Chocolate Orange Flavoured Spread
£2.10
£0.53 per 100g
Tesco
Pretzel Chocolate Spread
6
£2.65
Tesco
Slinky White Chocolate face Caterpillar cake
£9.50
272g
Tesco
Chocolate & Hazelnut Flavour Filled Waffles
£1.95
£0.72 per 100g
400g
Tesco
White Hazelnut Spread
2
£2.70
£0.68 per 100g
Tesco
Fuzzy Caterpillar Cake Chocolate
32
£9.50
Tesco
Triple Layer Chocolate Cake 24 Servings
30
£18.00
Tesco
Rolled and Loaded Caramel & Chocolate Buns
5
£2.35
£1.18 each
Related Products
350g
Nutella
Hazelnut Chocolate Spread
69
£2.99
£0.85 per 100g
630g
Nutella
Hazelnut & Cocoa Chocolate Spread
5
£4.75
£0.75 per 100g
200g
Nutella
Hazelnut & Chocolate Spread
46
£2.10
£1.05 per 100g
165g
Pip & Nut
Chocolate Hazelnut Spread
93
£2.95
£1.79 per 100g
250g
Bonne Maman
Hazelnut Chocolate Spread
195
£2.00
£0.80 per 100g
350g
Jim Jams
No Added Sugar Hazelnut Chocolate Spread
26
£3.00
£0.86 per 100g
Vego
Crunchy Fine Hazelnut Chocolate Spread
2
£4.25
1kg
Nutella
Hazelnut Chocolate Spread with Cocoa
44
£7.00
£0.70 per 100g
750g
ASDA
Hazelnut Chocolate Spread
187
£3.04
£0.41 per 100g
400g
Sainsbury's
Hazelnut Chocolate Spread
28
£1.65
£0.41 per 100g
Related Searches
Tesco
Chocolate Spreads
Spreads