Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Tahini
300g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£3.10
£1.03 per 100g
4 FOR 3
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.00
Highest
£3.10
£3.10
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Tahini Inspired to Cook 300g
£3.00
£1.00 per 100g
Waitrose
Cooks' Ingredients Tahini
£3.35
Good to know
#8 in Tahini Pastes
100% SESAME SEEDS Roasted and stoneground for a rich, nutty flavour.
Reviews
4.7
12 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
500g
Tesco
Dried Mixed Fruit
97
£2.00
£0.40 per 100g
450g
Tesco
Unsmoked Gammon Steaks
86
£4.50
£0.50 per 100g
110g
Tesco
Roasted Vegetable Flavour Couscous
34
£0.75
£0.68 per 100g
750g
Tesco
Fruit & Nut Muesli
64
£2.50
£0.33 per 100g
200g
Tesco
Aioli Dip
51
£1.30
£0.65 per 100g
Tesco
Reduced Fat Cumberland Sausage
66
£1.79
Tesco
Lightly Dusted Haddock Fillets
73
£5.75
110g
Tesco
Sweet & Salted Popcorn
106
£0.99
£0.90 per 100g
80g
Tesco
Tuna Chunks In Spring Water
78
£2.20
£0.92 per 100g
Tesco
Sweetcure Smoked Mackerel Strips
61
£5.00
Related Products
Meridian
Light Tahini Jar -
24
£3.00
300g
Ebru
Tahini
£3.20
£1.07 per 100g
300g
Cypressa
Tahini
11
£3.25
£1.08 per 100g
All Dressed Up
Tahini & Lime Dressing
12
£5.00
250g
Al'Fez
Tahini Squeezy Sauce
27
£2.95
£1.18 per 100g
500g
Baracke
Tahini
16
£4.35
£0.87 per 100g
Belazu
Tahini
26
£4.95
Waitrose Ltd
Cooks' Ingredients Tahini
282
£3.35
300g
Sainsbury's
Tahini Inspired to Cook
41
£3.00
£1.00 per 100g
170g
Holy Hummus
Hummus-Tahini with Lemon
1
£2.80
£1.65 per 100g
Related Searches
Tesco
Tahinis