Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Xero Cola
2 Litre
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£0.49
£0.02 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£0.45
Highest
£1.40
£0.49
Sizes
2l
Best Value
Cheapest
£0.49
£0.02 per 100ml
8 x 330ml
£2.60
£0.10 per 100ml
Supermarket Alternatives
Asda
Cola Zero
£0.49
Tesco
Diet Cola Bottle 2l
£0.49
£0.02 per 100ml
Sainsbury's
Cola 2l
£0.85
£0.04 per 100ml
Morrisons
No Added Sugar Diet Dandelion & Burdock 2l
£0.95
£0.05 per 100ml
Good to know
Free from
Sugar
Contains
Sweeteners
Reviews
3.2
130 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Love this stuff but the stores seem to stop selling it about November then if we are lucky we get it back about June"
"I found this Zero Cola to be very sweet"
"This is a very close 2nd to Pepsi Max"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
2l
Tesco
Xero Cherry Cola
72
£0.49
£0.02 per 100ml
2l
Tesco
Classic Cola Bottle
56
£0.49
£0.02 per 100ml
2l
Tesco
Diet Cola Bottle
65
£0.49
£0.02 per 100ml
330ml
Tesco
Diet Cola
45
£2.60
£0.10 per 100ml
330ml
Tesco
Classic Cola
29
£3.10
£0.12 per 100ml
2l
Tesco
Caffeine Free Diet Cola
94
£0.75
£0.04 per 100ml
2l
Tesco
Lemon Zero
27
£0.75
£0.04 per 100ml
2l
Tesco
Apple Zero
13
£0.75
£0.04 per 100ml
Tesco
Apple Zero
3
£0.60
2l
Tesco
Pineapple & Grapefruit Zero
18
£0.75
£0.04 per 100ml
Related Products
330ml
Barr
Cola
1
£2.50
£0.13 per 100ml
330ml
Jack Daniel's
Whiskey &
121
£2.40
£0.73 per 100ml
330ml
Pepsi
Cola Cans
6
£9.00
£0.11 per 100ml
150ml
Fever-Tree
Madagascan Cola
4
£4.25
£0.47 per 100ml
2l
Sainsbury's
Cola
42
£0.85
£0.04 per 100ml
Vive
Cola
£1.69
£0.28 each
Vive
Cola
£0.49
330ml
Salaam
Cola
£0.80
£0.24 per 100ml
150g
Shades by Niko
It's Cherry Cola
3
£1.69
£1.13 per 100g
49g
Tic Tac
Cherry Cola 100 Sweets
5
£1.60
£0.03 per 100g
Related Searches
Tesco
Colas
Fizzy Drinks
Diet Colas
Sodas