Today's Deals
Help Guides
Download App
Tetley
Redbush & Vanilla Tea Bags
100g
40
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£2.85
£0.07 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tetley prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.75
Usually
£2.35
Highest
£2.85
£2.85
Supermarket Alternatives
Asda
Redbush Tea 80 Bags
£2.75
Tesco
Rooibos 80 Bags 200g
£2.95
£1.48 per 100g
Sainsbury's
Rooibos Tea Bags 200g
£3.05
£0.02 per 100g
Waitrose
Waitrose Rooibos Caffeine Free 80 Tea Bags
£2.65
Morrisons
Pure Peppermint Tea
£1.75
see more
Good to know
Sourced from Cedarberg region of South Africa
Amber red cuppa with distinctive aroma
Flavoured with vanilla
Naturally caffeine free
Using only highest quality ingredients
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
3.4
5 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"They are definitely not everyones cup of tea but I really drink nothing much else"
"Love these have used them since they came out but they aren't for everyone my mum hates them"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tetley
80
Tetley
Redbush Tea Bags
15
£5.30
£0.07 each
100g
40
Tetley
Pure Redbush Tea Bags
29
£1.98
£0.05 per 100g
27g
18
Tetley
Super Herbal Sleep Camomile & Vanilla Tea Bags
13
£1.86
£0.38 per 100g
250g
80
Tetley
Original 80 Tea Bags
59
£2.50
each
750g
240
Tetley
240 Original Tea Bags
80
£4.00
each
125g
40
Tetley
Original 40 Tea Bags
7
£1.50
£0.03 per 100g
100g
50
Tetley
Pure Green Tea Bags
15
£2.00
£0.04 per 100g
100g
50
Tetley
Decaf Green Tea Bags 50
13
£2.00
£0.04 per 100g
250g
80
Tetley
Decaffeinated 80 Tea Bags
17
£2.50
each
100g
50
Tetley
Green Tea with Lemon 50 Tea Bags
15
£1.99
£0.04 per 100g
Related Products
ASDA
Redbush Tea 80 Bags
45
£2.75
80g
40
Tick Tock
Rooibos Vanilla Tea Bags
15
£2.25
£0.07 per 100g
40g
20
Twinings
Vanilla Chai Smooth & Sweet 20 Tea Bags
£3.30
£0.41 per 100g
30g
20
Twinings
Peach Cooler Tea Bags
4
£2.80
£0.47 per 100g
Dragonfly Tea
Vanilla Rooibos 40 Tea Bags
19
£3.20
125g
Tesco Finest
Vanilla Chai 50 Tea Bags
149
£2.50
£2.00 per 100g
40g
20
Pukka
Organic Fair Trade Vanilla Chai Herbal Tea Sachets
173
£3.00
£0.38 per 100g
32g
20
Pukka
Organic Chamomile Vanilla & Manuka Honey Herbal Tea Bags
197
£3.00
£0.47 per 100g
30g
20
Twinings
Superblends Calm Camomile & Vanilla Tea Bags
38
£2.75
£0.46 per 100g
30g
Twinings
Superblends Sleep Tea Bags
26
£2.75
£9.17 per 100g
Related Searches
Tetley
Tea Bags
Teas