Today's Deals
Help Guides
Download App
Twinings
Soothing Camomile & Honey Herbal Tea Bags
30g
20
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£2.55
£0.43 per 100g
VISIT
Morrisons
£2.80
£0.47 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.80
£0.47 per 100g
£2.25 NECTAR
VISIT
Tesco
£2.80
£0.47 per 100g
£2.25 CLUBCARD
VISIT
Waitrose
£3.00
£0.50 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Twinings prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.50
Usually
£2.80
£2.55
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Camomile Tea Bags 120g
£3.50
£0.04 per 100g
Asda
Asda Camomile Tea 40 Bags
£1.66
Waitrose
Waitrose Camomile Infusion Tea Bags
£1.25
Tesco
Camomile Infusion 40 Bags 60g
£1.75
£2.92 per 100g
Morrisons
Pure Peppermint Tea
£1.75
see more
Good to know
All Natural Ingredients
Gently steamed to protect delicate taste
Honey and vanilla flavour
Naturally caffeine free
4 calories per cup
Sugar free
Camomile flowers swaying in the light breeze
Lie back and get comfy
Open up a book and savour some quiet time
see more
Reviews
4.5
30 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"The taste is so delicate and the touch of honey is like heaven! It's our favorite tea ever"
"I love camomile tea but this one is far too sweet for me - I think you need a sweet tooth to enjoy it"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Twinings
30g
20
Twinings
Pure Camomile Herbal Tea Bags 20
19
£2.55
£0.43 per 100g
Twinings
Pure Camomile Tea 80 Tea Bags
21
£5.75
30g
20
Twinings
Organic Pure Camomile Tea Bags
3
£2.99
£0.50 per 100g
40g
Twinings
Pure Fennel Herbal Tea Bags 20
25
£2.55
£6.38 per 100g
30g
20
Twinings
Superblends Calm Camomile & Vanilla Tea Bags
38
£2.75
£0.46 per 100g
Twinings
Herbal Discovery Collection 20 Tea Bags
3
£2.75
30g
20
Twinings
Lemon & Ginger Fruit Tea Bags 20
27
£2.55
£0.43 per 100g
40g
20
Twinings
Strawberry & Raspberry Fruit Tea Bags 20
36
£2.55
£0.32 per 100g
Twinings
Superblends Sleep with Spiced Apple & Camomile 20 Tea Bags
16
£3.80
40g
20
Twinings
Cranberry & Raspberry Fruit Tea Bags 20
31
£2.55
£0.32 per 100g
Related Products
20
Tetley
Herbal Pure Camomile Tea Bags
5
£1.56
£0.08 each
40
Tetley
Camomile Tea Bags
6
£3.16
£0.08 each
40g
Tesco
Relax Camomile & Passionflower 20 Herbal Tea Bags
7
£1.75
£4.38 per 100g
Good Earth
Tea Camomile Orange Blossom 15 Tea Bags
£3.20
30g
20
Clipper
Organic Chamomile Lemon & Lavender Sleep Time 20 Tea Bags
65
£2.00
£0.33 per 100g
32g
20
Pukka
Organic Chamomile Vanilla & Manuka Honey Herbal Tea Bags
197
£3.00
£0.47 per 100g
27g
18
Tetley
Super Herbal Sleep Camomile & Vanilla Tea Bags
13
£1.86
£0.38 per 100g
34g
Pukka
Organic Lemon Ginger & Touch of Manuka Honey 20 Tea Bags
470
£3.00
£8.82 per 100g
20
Pukka
Organic Herbal Collection 20 Tea Bags
41
£2.75
£0.14 each
30g
20
Pukka
Peace Organic Herbal Tea Bags
158
£3.00
£0.50 per 100g
Related Searches
Twinings
Tea Bags
Teas
Drinks
Sachets