Today's Deals
Help Guides
Download App
Umberto Giannini
Scalp Restore Anti-Dandruff Conditioner
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£8.95
VISIT
Boots
£9.25
VISIT
Ebay
£17.18
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Umberto Giannini prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£8.95
Usually
£17.18
£8.95
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Pure Scalp Care Conditioner
£3.25
Tesco
2 In 1 Anti-Dandruff Shampoo 300ml
£0.71
£0.24 per 100ml
Superdrug
Vita Soft Leave In Conditioner 75ml
£3.00
£4.00 per 100ml
Sainsbury's
Apple Conditioner 500ml
£0.79
£0.16 per 100ml
Asda
Just Essentials Coconut Conditioner 500ml
£0.85
£0.17 per 100ml
see more
Good to know
Scalp Restore conditioner removes dandruff and balances scalp
Enriched with natural oils and vitamins to moisturise and soothe for healthy shiny hair
Contains Pineapple Enzymes with multiple benefits for hair and scalp
Source of photo-nutrients to help keep hair healthy and strong
Removes bacteria and excess oil
Increases cell renewal
Natural Antioxidant
Decreases oil output at the scalp surface
Non-irritating
Destroys fungus infection responsible for dandruff
see more
Reviews
4.0
5 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"Love this my hair feels so soft and clean bought with shampoo and scrub"
"Will definitely be a new favourite"
"This is one of few and my new favourite which I will be purchasing from now on"
"This is completely solved now with this shampoo"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Umberto Giannini
Umberto Giannini
Scalp Restore Anti-Dandruff Shampoo
35
£6.50
£2.60 per 100ml
Umberto Giannini
Exfoliating Scalp Restore Anti Dandruff Scrub
243
£7.00
£3.50 per 100ml
Umberto Giannini
Salicylic Serum
£9.25
£6.17 per 100ml
Umberto Giannini
Grow Long Hair Lengthening Conditioner
40
£5.97
Umberto Giannini
Mini Curls Conditioner200 ml
£9.95
£4.98 per 100ml
Umberto Giannini
Rosemary Oil Strengthening Scalp Scrub200 ml
£9.95
£4.98 per 100ml
Umberto Giannini
Banana Butter Nourishing Superfood Shampoo
11
£9.25
Umberto Giannini
Mini Curls Detangler250 ml
£9.95
£3.98 per 100ml
Umberto Giannini
Mini Curls Curl Cream
£9.95
£6.63 per 100ml
Umberto Giannini
Mini Curls Jelly200 ml
£9.95
£4.98 per 100ml
Related Products
Palmer's
Olive Oil Formula Strengthening Leave-In Conditioner
5
£4.66
Head & Shoulders
Deep Hydration Anti Dandruff Coconut Hair Conditioner
815
£1.25
£0.45 per 100ml
Nature Spell
Dandruff Complex Coconut And Tea Tree Scalp Oil
£7.99
£5.33 per 100ml
Dove
Scalp Hair Therapy Dandruff Control Conditioner 400ml.
64
£4.80
Palmer's
Coconut Oil Formula Body Lotion
1,195
£3.50
£1.40 per 100ml
Head & Shoulders
Itchy Scalp Base Shampoo
£5.99
£0.96 per 100ml
Dove
Restore Ritual Conditioner
8
£2.19
£0.55 per 100ml
Nature Spell
Dandruff Complex Shampoo
£7.99
£2.66 per 100ml
Head & Shoulders
Citrus 2In1 Anti Dandruff Shampoo
£5.99
£0.96 per 100ml
Palmer's
Olive Oil Shine Therapy Conditioner
1
£3.99
Related Searches
Umberto Giannini
Conditioners
Hair Conditioners
Hair Treatments