Today's Deals
Help Guides
Download App
Umberto Giannini
Exfoliating Scalp Restore Anti Dandruff Scrub
200ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£7.00
£10.50
£3.50 per 100ml
VISIT
Amazon
£8.95
£4.48 per 100ml
VISIT
Tesco
£10.00
£5.00 per 100ml
VISIT
Ebay
£11.25
£5.63 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Umberto Giannini prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£6.83
Usually
£10.25
£7.00
Good to know
Scalp Scrub removes dead skin cells, bacteria and excess oils to prevent flakes and restore a clear and healthy scalp
Pineapple Enzymes provide multiple benefits for hair and scalp
Source of photo-nutrients to help keep hair healthy and strong
Increases cell renewal
Decreases oil output at the scalp surface
Non-irritating
Destroys fungus infection responsible for dandruff
Prevents new dandruff
Enriched with nourishing Coconut Oil
Shines, smooths and moisturises
see more
Reviews
4.8
243 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Umberto Giannini
Umberto Giannini
Scalp Restore Anti-Dandruff Conditioner
5
£8.95
Umberto Giannini
Grow Scalp Scrub Scrub
70
£6.63
250ml
Umberto Giannini
Scalp Restore Anti-Dandruff Shampoo
35
£9.25
£3.70 per 100ml
200ml
Umberto Giannini
Rosemary Oil Strengthening Scalp Scrub200 ml
£9.95
£4.98 per 100ml
200ml
Umberto Giannini
Curl Foam
149
£6.83
£3.42 per 100ml
Umberto Giannini
Grow Long Hair Lengthening Conditioner
40
£5.97
200ml
Umberto Giannini
Curl Whip Curl Activating Mousse
572
£8.95
£4.48 per 100ml
Umberto Giannini
Banana Butter Nourishing Superfood Shampoo
11
£9.25
250ml
Umberto Giannini
Curl Jelly Gloss Wash Shampoo
288
£9.00
£3.60 per 100ml
150ml
Umberto Giannini
Curl Control Cream
289
£8.95
£5.97 per 100ml
Related Products
200ml
KERASTASE
Kerastase Symbiose Micro-Exfoliating Scrub Anti-Dandruff Hair Treatment For Dandruff-Prone Scalp
102
£21.00
£10.50 per 100ml
400ml
Biolage
Scalp Sync Anti Dandruff Shampoo
£17.88
£4.47 per 100ml
275ml
Head & Shoulders
Smooth & Silky Anti-Dandruff Hair Conditioner
343
£3.75
£1.36 per 100ml
Dove
Scalp Hair Therapy Dandruff Control Conditioner 400ml.
64
£4.80
200ml
Sanctuary Spa
Signature Collection Body Scrub
11
£5.00
£2.50 per 100ml
400ml
Head & Shoulders
Cooling Itch Rescue Selenium Sulphide Clinical Strength Anti-Dandruff Shampoo
53
£11.99
£3.00 per 100ml
350g
Ciroa
Pistachio Gelato Body Scrub
£8.95
£2.56 per 100g
400ml
Head & Shoulders
Itchy Scalp Anti Dandruff Shampoo
672
£4.75
£1.19 per 100ml
250g
Straand
The Miracle Worker Exfoliating Scalp Scrub
£20.00
£8.00 per 100g
275ml
Head & Shoulders
Deep Hydration Anti Dandruff Coconut Hair Conditioner
815
£1.25
£0.45 per 100ml
Related Searches
Umberto Giannini
Scalp Scrubs