Today's Deals
Help Guides
Download App
Voltarol
Osteoarthritis Pain Relief Gel
100g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£16.99
£16.99 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£1.00
Usually
£14.10
Highest
£16.99
£16.99
Supermarket Alternatives
Superdrug
Ibuprofen Gel 5% w w 35g
£3.49
£9.97 per 100g
Sainsbury's
+ Healthcare Ibuprofen 5% w w Gel 35g
£2.35
£6.71 per 100g
Tesco
Ibuprofen Gel 35g
£2.35
£6.71 per 100g
Good to know
Voltarol Emulgel P is a medicine sold by BOOTS UK LIMITED
Soothing cooling formula is non greasy and non staining
Suitable for adults and children over 14 years of age
Must be at least 16 years old to purchase
Apply an amount the size of a one penny or two penny piece and rub gently into the skin over the affected area
Apply 3-4 times daily
Do not use for more than 14 days
Do not use on children under 14 years of age
Do not use more than 100g of Voltarol Emulgel P in one week
If symptoms persist for longer than 7 days, consult your doctor
see more
Reviews
4.3
7 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
Voltarol
Gels
Pain Relief Gels
Tubes
Diclofenac Gels