Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Waitrose ASC Extra Large King Prawns
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£4.95
3 FOR £12
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£4.95
Highest
£14.95
£4.95
Sizes
Waitrose ASC Extra Large King Prawns
Cheapest
£4.95
Waitrose ASC Extra Large King Prawns
£5.21
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose ASC Extra Large Raw King Prawns
£5.25
Asda
Raw & Peeled King Prawns 160g
£3.07
£1.92 per 100g
Sainsbury's
Large King Prawns ASC 300g
£5.98
£1.99 per 100g
Tesco
Jumbo Raw King Prawns 240g
£5.50
£2.29 per 100g
Morrisons
The Best Raw Jumbo King Prawns
£3.50
Iceland
Iceland Cooked & Peeled Large King Prawns 240g
£6.33
£2.64 per 100g
see more
Reviews
4.6
997 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Waitrose Ltd
Waitrose Ltd
Waitrose ASC Extra Large Raw King Prawns
612
£5.25
Waitrose Ltd
Waitrose Essential ASC Raw King Prawns
60
£4.50
Waitrose Ltd
Waitrose ASC Cooked Jumbo King Prawns
69
£5.50
Waitrose Ltd
Waitrose ASC Raw Jumbo King Prawns
29
£5.50
Waitrose Ltd
Waitrose ASC Raw King Prawns Stir Fry
51
£4.25
Waitrose Ltd
Essential ASC Cooked King Prawns
739
£3.30
Waitrose Ltd
Waitrose Essential ASC Cooked King Prawn
74
£4.50
Waitrose Ltd
Waitrose 10 Tempura King Prawns
198
£3.25
Waitrose Ltd
Waitrose Coriander & Chilli King Prawns
243
£4.95
Waitrose Ltd
Waitrose Garlic & Chilli King Prawns
188
£4.00
Related Products
Sainsbury's
Large King Prawns ASC
107
£5.98
£1.99 per 100g
Sainsbury's
Large King Prawns ASC
107
£2.99
£1.99 per 100g
Sainsbury's
Frozen Cooked & Peeled Large King Prawns ASC
15
£5.86
£1.47 per 100g
Sainsbury's
Frozen Large Raw Peeled King Prawns ASC
68
£2.64
£1.47 per 100g
Sainsbury's
Frozen Large Cooked & Peeled King Prawns ASC
19
£2.64
£1.47 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Large King Prawns ASC Taste the Difference
85
£4.25
£2.83 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Large King Prawns ASC Taste the Difference
85
£7.95
£2.65 per 100g
Sainsbury's
Raw King Prawns ASC
17
£2.99
£1.81 per 100g
Sainsbury's
King Prawns ASC in Garlic & Parsley ASC
21
£3.95
£2.63 per 100g
Sainsbury's
Large Raw Peeled King Prawns ASC Taste the Difference
13
£3.95
£2.39 per 100g
Related Searches
Waitrose Ltd
Prawns
King Prawns
Seafoods