Today's Deals
Help Guides
Download App
Walker's
Pure Butter Shortbread Fingers
160g
10
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.85
£0.12 per 100g
VISIT
Co-op
£2.10
£0.13 per 100g
VISIT
Waitrose
£2.20
£0.14 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Walker's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.75
Usually
£2.00
£1.85
Supermarket Alternatives
Tesco
All Butter Shortbread Fingers
£1.25
Sainsbury's
Highland All Butter Shortbread Finger Biscuits 200g
£1.25
£0.63 per 100g
Asda
Shortbread Fingers 210g
£1.25
£0.60 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Highland All Butter Shortbread
£2.65
Boots
No Added Sugar Shortbread Fingers
£2.80
Morrisons
The Best Millionaire Shortbread
£2.00
see more
Good to know
#2 in Shortbread Fingers
All-butter shortbread fingers
Baked in the secluded village of Aberlour, Speyside, in the heart of the Scottish Highlands
Produced to a traditional recipe handed down through generations of the Walker family
Made using only the finest ingredients
No artificial colours, flavourings or preservatives
Suitable for vegetarians
Kosher - D
see more
Reviews
4.7
49 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"This is the real McCoy and Waitrose is the only major supermarket chain supplied by the manufacturer"
"This is the way shortbread should taste"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Walker's
Walker's
Pure Butter Assorted Shortbread Collection
14
£4.20
Walker's
Wee Shorties Mini Shortbread Fingers
8
£2.15
160g
8
Walker's
Highlanders Shortbread
35
£2.60
£0.20 per 100g
Walker's
Chocolate Chip Shortbread
9
£2.80
Walker's
Shortbread Festive Shapes
1
£3.50
Walker's
Shortbread Mini Chocolate Parcels
£2.00
125g
Walker's
Chocolate & Caramel Wee Chunkies
1
£2.50
£2.00 per 100g
200g
Walker's
Oat Shortbread
14
£2.70
£1.35 per 100g
Walker's
Festive Shortbread Assortment
1
£7.50
140g
9
Walker's
Gluten Free Shortbread Rounds
13
£2.50
£0.20 per 100g
Related Products
Tesco
All Butter Shortbread Fingers
53
£1.25
165g
Exceptional By Asda
All-Butter Shortbread Fingers
£2.42
£1.47 per 100g
300g
Paterson's
Scottish Shortbread Fingers
129
£1.00
£0.33 per 100g
210g
ASDA
Shortbread Fingers
199
£1.25
£0.60 per 100g
Dean's
Shortbread Fingers
£1.20
300g
Paterson's
Delicious Clotted Cream Shortbread Fingers
40
£1.50
£0.50 per 100g
165g
Tesco Finest
Honey and Demerara Sugar All Butter Shortbread Fingers
8
£2.60
£1.58 per 100g
165g
Tesco Finest
Scottish Shortbread Fingers
81
£2.60
£1.58 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Shortbread Fingers
508
£1.35
165g
Tesco Finest
Lemon Shortbread Fingers
59
£2.60
£1.58 per 100g
Related Searches
Walker's
Biscuits
Shortbreads
Cookies
Tea Biscuits