Today's Deals
Help Guides
Download App
Wax Lyrical
Reed Diffuser Country Cottage
200ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£12.00
£6.00 per 100ml
VISIT
Boots
£12.99
£6.50 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Embrace the charm of the English countryside with a vibrant and cheerful fragrance
Fills home with fragrance reminiscent of a blooming garden
Remove metal cap and place wooden cap over
Arrange reeds in bottle to absorb oil
Turn reeds round periodically to replenish scent
Use less reed sticks for smaller spaces to extend diffuser life
Highly flammable liquid and vapour
Causes serious eye irritation
Harmful to aquatic life with long-lasting effects
IF SWALLOWED: Call a doctor if feeling unwell
see more
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Wax Lyrical
Wax Lyrical
Reed Diffuser Country Garden
£14.99
200ml
Wax Lyrical
Reed Diffuser Bathtime Bliss
£12.99
£6.50 per 100ml
200ml
Wax Lyrical
Reed Diffuser Juicy Melon
£12.00
£6.00 per 100ml
200ml
Wax Lyrical
Reed Diffuser Lets Celebrate
£12.00
£6.00 per 100ml
Wax Lyrical
Reed Diffuser Flower Market
£14.99
Wax Lyrical
Reed Diffuser Coconut Noir
£14.99
Wax Lyrical
Apple Blossom Reed Diffuser
£14.99
200ml
Wax Lyrical
Reed Diffuser Laundry Days
£12.00
£6.00 per 100ml
Wax Lyrical
England Besides the Seaside Reed Diffuser
£3.60
200ml
Wax Lyrical
Black Cherry Reed Diffuser
£12.00
£6.00 per 100ml
Related Products
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical England Winter Warmer Diffuser
£3.60
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical England Smoked Vanilla Reed Diffuser
£3.60
Mrs Crimble's
Wax Lyrical Reed Diffuser Sweet Dreams
£15.00
200ml
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical Laundry Days Reed Diffuser
£12.00
£6.00 per 100ml
200ml
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical England200 Ml Reed Diffuser Summer Sun
£3.60
£1.80 per 100ml
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical England White Pumpkin Reed Diffuser
£6.00
200ml
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical England Sparkling Sands Reed Diffuser
£12.00
£6.00 per 100ml
200ml
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical England Spiced Apple Reed Diffuser
£12.00
£6.00 per 100ml
200ml
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical Premium Fragrance Wild Daisy Reed Diffuser
£17.00
£8.50 per 100ml
200ml
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical Premium Fragrance Dark Storm Reed Diffuser
£17.00
£8.50 per 100ml
Related Searches
Wax Lyrical