Today's Deals
Help Guides
Download App
Whitworths
Cashews
115g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.10
£1.83 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.10
£1.83 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
90g
Best Value
Cheapest
£1.00
£1.11 per 100g
115g
£2.10
£1.83 per 100g
Good to know
Getting more nutrition in your day is simple.
Sprinkle, stir, chop, or nibble to improve your diet.
Cashews contain natural copper, selenium, and manganese.
These elements defend your cells against oxidative stress.
Cashews offer added flavor, texture, and copper boost to dishes.
Protect cells high in copper.
Cashews are extra crisp and creamy.
Cashews are dreamy.
Be a nutrition magician.
see more
Reviews
4.7
6 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Whitworths
25g
Whitworths
1-Ders Nut Mix Multipack
2
£4.20
£3.36 per 100g
130g
Whitworths
Cranberries
14
£2.00
£1.54 per 100g
Whitworths
Wok Tops Zingy + Sweet Topper
3
£2.00
75g
Whitworths
Nutriboost Strawberry Smoothie Blend
3
£2.00
£2.67 per 100g
75g
Whitworths
Pecan Halves
£2.10
£2.80 per 100g
100g
Whitworths
Mixed Nuts
£2.20
£2.20 per 100g
190g
Whitworths
Wondermix Feel Strong Nut Mix
13
£3.50
£1.84 per 100g
110g
Whitworths
Walnuts
14
£2.10
£1.91 per 100g
280g
Whitworths
Monkey Nuts
£2.10
£0.75 per 100g
Related Products
300g
Tesco
Cashews
42
£3.25
£1.08 per 100g
500g
Tesco
Cashews
10
£5.25
£1.05 per 100g
90g
KP
Signature Sea Salt and Rosemary Cashews
76
£2.75
£3.06 per 100g
90g
KP
Signature Smoked Chilli and Red Pepper Cashews
70
£2.75
£3.06 per 100g
Cofresh
Roasted & Salted Cashews Nuts
4
£1.80
130g
Graze
Colman's Honey Mustard Mixed Nuts
83
£2.25
£1.73 per 100g
110g
Marmite
Cashews
168
£2.25
£2.05 per 100g
190g
ASDA
Cashews
57
£2.00
£1.05 per 100g
200g
ASDA
Cashews
116
£1.98
£0.99 per 100g
ASDA
Cashews
3
£1.00
Related Searches
Whitworths