Today's Deals
Help Guides
Download App
Whitworths
Nutty Mix
130g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Poundland
£1.00
£0.77 per 100g
VISIT
Iceland
£1.44
£1.11 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Mix of natural almonds, peanuts, cashews and walnuts
May contain occasional fragment of shell
Contains small pieces which may cause choking
May contain other nuts, sesame and cereals containing gluten
Store in a cool dry place
Once opened, reseal pack and consume within 1 month
2539kJ energy per 100g
613kcal energy per 100g
51.4g fat per 100g
5.7g saturated fat per 100g
see more
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Whitworths
200g
Whitworths
Nutty Kitchen Original Super Mince
£3.20
£1.60 per 100g
200g
Whitworths
Nutty Kitchen Indian Super Mince
£3.20
£1.60 per 100g
200g
Whitworths
Nutty Kitchen Mexican Super Mince
£3.20
£1.60 per 100g
150g
Whitworths
Wonder Mix Nutrient Rich Seed Mix
£2.10
£1.40 per 100g
110g
Whitworths
Wonder Mix Immunity Boosting Nut Mix
£2.10
£1.91 per 100g
190g
Whitworths
Wondermix Feel Strong Nut Mix
£3.50
£1.84 per 100g
200g
Whitworths
WONDERMIX FEEL ENERGISED
£3.50
£1.75 per 100g
180g
Whitworths
Trail Mix
£1.00
£0.56 per 100g
225g
Whitworths
Seed Mix
£1.00
£0.44 per 100g
140g
Whitworths
Fruit & Nut
£1.00
£0.71 per 100g
Related Products
Graze
Nutty Protein Power Snack Mix Punchy Chilli & Lime Nuts
£1.30
450g
Dorset Cereals
Nutty Granola
£2.95
£0.66 per 100g
380g
Deliciously Ella
Nutty Granola
£3.94
£1.04 per 100g
750g
Sainsbury's
Nutty Muesli
£2.55
£0.34 per 100g
500g
Jordans
Super Nutty Granola
£2.95
£0.59 per 100g
180g
ASDA
Tender & Nutty Asparagus
£1.65
£0.92 per 100g
ASDA
Creamy & Nutty Avocados
£1.48
ASDA
Light & Nutty Cauliflower
£0.97
300g
ASDA
Sweet & Nutty Sprouts
£1.34
£0.45 per 100g
500ml
Alpro
No Sugars Nutty Almond
£1.18
£0.24 per 100ml
Related Searches
Whitworths