Today's Deals
Help Guides
Download App
Wyke Farms
Extra Mature Cheddar
300g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Co-op
£3.00
£1.00 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Usually
£1.60
Highest
£6.29
£3.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
West Country Farmhouse Mature Cheddar Cheese 400g
£2.95
£0.74 per 100g
Waitrose
No. 1 Mature Wookey Hole Cheddar Cheese Strength 5
£3.50
Tesco
Coastal Bite Cheddar 200g
£3.00
£1.50 per 100g
Morrisons
Mature Cheddar Cheese
£2.85
Asda
British Mature Cheddar 250g
£2.82
£1.13 per 100g
Iceland
Grated Mature Cheddar 250g
£2.50
£1.00 per 100g
see more
Good to know
Cheese has white coating and white crystals of calcium lactate from maturation process
Made using 100% green energy
Family Cheesemakers since 1861
Made in Somerset from British milk
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.1
37 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Wyke Farms
300g
Wyke Farms
Mature Cheddar
48
£3.00
£1.00 per 100g
Related Products
350g
Pilgrims Choice
Extra Mature Cheddar
225
£2.96
£0.85 per 100g
350g
Cathedral City
Extra Mature Cheddar Cheese
68
£3.00
£0.86 per 100g
550g
Pilgrims Choice
Extra Mature Cheddar
110
£4.00
£0.73 per 100g
20g
Cathedral City
Mini Extra Mature
12
£2.08
£1.73 per 100g
550g
Cathedral City
Extra Mature Cheddar Cheese
75
£5.45
£0.99 per 100g
700g
Tesco
Extra Mature Cheddar
72
£4.25
£0.61 per 100g
750g
Morrisons
Extra Mature Cheddar
2
£5.40
£0.72 per 100g
180g
Pilgrims Choice
Extra Mature Grated Cheddar
13
£1.75
£0.97 per 100g
220g
Sainsbury's
Extra Mature Cheddar
38
£2.50
£1.14 per 100g
400g
Iceland
Extra Mature Cheddar
196
£2.95
£0.74 per 100g
Related Searches
Cheeses
Cheddar Cheeses
Mature Cheeses
Cheddars