Today's Deals
Help Guides
Download App
Pilgrims Choice
Extra Mature Cheddar
550g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£4.00
£0.73 per 100g
VISIT
Tesco
£5.20
£0.95 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£5.40
£0.98 per 100g
£3.75 NECTAR
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
350g
Cheapest
£2.96
£0.85 per 100g
550g
Best Value
£4.00
£0.73 per 100g
Good to know
On a mission to help the planet
For ideas on how to keep your cheese fresh
Reviews
3.0
110 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"This is now my favourite cheddar - great for both cooking and eating with crackers etc"
"This is a lovely cheese only problem is trying to get any"
"This is barely a mature cheddar let alone an extra mature one"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Pilgrims Choice
550g
Pilgrims Choice
Mature Cheddar Cheese
55
£4.00
£0.73 per 100g
350g
Pilgrims Choice
Mature Cheddar Cheese
45
£2.96
£0.85 per 100g
350g
Pilgrims Choice
Lighter Mature Cheddar Cheese
22
£4.25
£1.21 per 100g
Pilgrims Choice
Lighter Extra Mature Cheddar Cheese
12
£4.19
300g
Pilgrims Choice
Vintage Cheddar Cheese
22
£2.96
£0.99 per 100g
150g
Pilgrims Choice
Extra Mature Cheddar Sliced
17
£1.75
£1.17 per 100g
180g
Pilgrims Choice
Extra Mature Grated Cheddar
13
£1.75
£0.97 per 100g
52g
Pilgrims Choice
Cheddar Cheese Dip & Dunk with Roasted Red Pepper Dip
£2.85
£1.83 per 100g
180g
Pilgrims Choice
The Mexican One Smoky Paprika Grated Cheese
1
£2.95
£1.64 per 100g
180g
Pilgrims Choice
The American One Hot Honey Grated Cheese
6
£2.95
£1.64 per 100g
Related Products
550g
Cathedral City
Extra Mature Cheddar Cheese
74
£5.45
£0.99 per 100g
320g
Davidstow
Cornish Extra Mature Cheddar Cheese Crackler
60
£3.33
£1.04 per 100g
400g
Sainsbury's
British Extra Mature Cheddar Cheese
164
£2.95
£0.74 per 100g
300g
Castello
Tickler Extra Mature Cheddar Cheese
119
£3.24
£1.08 per 100g
550g
Cathedral City
Mature Cheddar Cheese
156
£5.32
£0.97 per 100g
350g
Cathedral City
Mature Cheddar Cheese
70
£3.00
£0.86 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Davidstow Cornish Cheddar Cheese Extra Mature
10
£2.00
150g
Cathedral City
Mature Cheddar Cheese 6 Large Slices
121
£2.00
£0.22 per 100g
180g
Cathedral City
Grated Mature Cheddar Cheese
148
£2.00
£1.11 per 100g
550g
Cathedral City
Lighter Mature Cheddar Cheese
45
£5.45
£0.99 per 100g
Related Searches
Pilgrims Choice