Today's Deals
Help Guides
Download App
Yutaka
Yellow Miso Soup
50g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£1.95
£3.90 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Yutaka prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.95
Highest
£15.00
£1.95
Good to know
Nutritional
High Protein
Free from
Msg (glutamate)
#10 in Miso Pastes
Miso soup made with authentic Shinshu miso
Just add boiling water
High in protein
MSG free
Reviews
5.0
1 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Yutaka
90g, 18g
Yutaka
Miso Soup
10
£3.50
£0.78 per 100g
100g
Yutaka
White Miso Paste
2
£1.25
£1.25 per 100g
440g
Yutaka
Vegan Tofu Gyoza
2
£5.10
£0.06 per 100g
150ml
Yutaka
Japanese Mirin Sweet Rice Seasoning
6
£2.10
£1.40 per 100ml
240g
Yutaka
Chicken & Vegetable Gyoza Frozen
8
£2.00
£0.07 per 100g
Related Products
20g
Itsu
chilli miso easy soups 5 Sachets
12
£1.65
£1.65 per 100g
200g
Miso Tasty
Organic Red Aka Miso Cooking Paste
27
£2.75
£1.38 per 100g
135g
Blue Dragon
Miso Paste
5
£2.00
£1.48 per 100g
200g
Miso Tasty
Organic Shiro White Miso Cooking Paste
37
£2.75
£1.38 per 100g
150g
Miso Tasty
Miso Soup Paste
23
£1.45
£0.97 per 100g
Clearspring
Organic Miso Soup with Sea Vegetables
16
£2.80
10g
S&B
Japanese Instant Tofu Miso Soup
4
£2.50
£8.33 per 100g
21g
Itsu
Miso'easy Traditional Miso
34
£1.50
£1.43 per 100g
Itsu
Miso' Easy Chilli Miso
5
£2.00
250ml
All Dressed Up
Miso & Sesame Dressing
17
£5.00
£2.00 per 100ml
Related Searches
Yutaka
Miso Items