Today's Deals
Help Guides
Download App
Arla
Skyr Natural Extra Creamy 5% Fat Yogurt
450g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£1.75
£0.39 per 100g
VISIT
Asda
£2.25
£0.50 per 100g
VISIT
Morrisons
£2.50
£0.56 per 100g
VISIT
Tesco
£2.50
£0.56 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.75
£2.50
£0.61 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Arla prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.25
Usually
£2.25
£1.75
Sizes
450g
Cheapest
£1.75
£0.39 per 100g
450g
£1.75
£0.39 per 100g
1kg
Best Value
£3.20
£0.32 per 100g
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Greek Style Natural Yogurt 200g
£0.80
£0.40 per 100g
Waitrose
No.1 Strained Natural Greek Yogurt
£2.50
Tesco
Greek Yogurt 500g
£2.50
£0.50 per 100g
Asda
Fat Free Greek Style Yogurt 500g
£1.15
£0.23 per 100g
Morrisons
Greek Style Yogurt
£0.80
see more
Good to know
Nutritional
High Protein
Icelanders have enjoyed skyr for centuries
Strained with cream for a thick texture
Creamy and high in protein
5% fat for a creamy taste
Arla Foods is a farmer owned dairy cooperative
No artificial colours, flavours or sweeteners
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
5.0
2 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"This is too thick for me and a bit bitter as well"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Arla
450g
Arla
Skyr Strawberry Icelandic Style Yogurt
145
£2.25
£0.50 per 100g
Arla
Skyr Coconut Icelandic Style Yogurt
51
£2.25
450g
Arla
Skyr Vanilla Icelandic Style Yogurt
157
£2.25
£0.50 per 100g
200g
Arla
Protein Yogurt Raspberry Low Fat
108
£1.00
£0.50 per 100g
Related Products
450g
SIGGI'S
skyr Natural 5% fat Icelandic style yogurt
33
£2.00
£0.44 per 100g
450g
SIGGI'S
skyr Natural 0% fat Icelandic style yogurt
36
£2.00
£0.44 per 100g
Icelandic
Isey Skyr Blueberry Icelandic High Protein Fat Free Yogurt
26
£1.50
Icelandic
Isey Skyr Vanilla Icelandic High Protein Fat Free Yogurt
49
£1.50
800g
Danone
Skyr High Protein 0% Fat Natural Yoghurt
183
£3.50
£0.44 per 100g
450g
Danone
Skyr High Protein 0% Fat Natural Yogurt
128
£2.40
£0.53 per 100g
140g
siggi's
skyr 2% fat Icelandic style Blueberry Yogurt
2
£2.50
£0.89 per 100g
Icelandic
Isey Skyr Isey Skyr Strawberry
25
£1.35
Isey
Skyr Salted Caramel
24
£1.49
140g
SIGGI'S
skyr 2% fat Icelandic style Strawberry Yogurt
30
£2.00
£0.71 per 100g
Related Searches
Arla
Yoghurts
Skyrs