Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Fusilli
500g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£0.75
£0.15 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£0.75
Usually
£1.90
£0.75
Sizes
ASDA Fusilli
£1.29
500g
Cheapest
£0.75
£0.15 per 100g
3kg
£3.80
£0.13 per 100g
Supermarket Alternatives
Morrisons
Italian Fusilli
£2.40
Sainsbury's
Fusilli Pasta 500g
£0.60
£0.12 per 100g
Waitrose
Waitrose Fusilli
£1.65
Tesco
Fusilli 300g
£1.50
£0.50 per 100g
Asda
Organic Wholewheat Fusilli 500g
£1.14
£0.23 per 100g
see more
Good to know
Leave a bit of water when draining pasta to avoid stickiness
Rooted in Italian tradition
Fusilli twists hold lighter, thinner sauces in each turn
Stir in a rich tomato sauce for the perfect pasta pair
Quick, hearty and not just a pretty plate
Made with 100% Durum wheat
Cooks in 10-12 minutes
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.4
320 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
500g
ASDA
Wholewheat Fusilli
63
£0.77
£0.15 per 100g
500g
ASDA
Tricolore Fusilli
56
£0.77
£0.15 per 100g
500g
ASDA
Fresh Egg Fusilli
38
£2.07
£0.41 per 100g
ASDA
Disposable Latex Gloves
13
£1.48
ASDA
Meal For One Chicken Biryani
93
£3.57
ASDA
Large Reusable Bag (colour and style may vary)
36
£0.90
ASDA
Fiery Fajita Seasoning
30
£1.02
24g, 120g
ASDA
Chocolate Brownie Fibre Bars
77
£1.38
£1.15 per 100g
ASDA
The Bakery Chocolate Party Cake
32
£8.00
ASDA
Creamy & Nutty Avocados
593
£1.48
Related Products
500g
De Cecco
Fusilli Pasta
36
£2.00
£0.40 per 100g
500g
Free From by ASDA
Fusilli
71
£0.74
£0.15 per 100g
300g
Tesco
Fusilli
69
£1.50
£0.50 per 100g
500g
Tesco Finest
Fusilli
5
£2.15
£0.43 per 100g
500g
Napolina
Fusilli Pasta
17
£1.00
£0.20 per 100g
500g
Barilla
Classic Fusilli Pasta
38
£1.50
£0.30 per 100g
3kg
Sainsbury's
Fusilli Pasta
56
£3.57
£0.12 per 100g
Waitrose Ltd
Essential Fusilli
72
£1.40
500g
Tesco
Fusilli Pasta
81
£0.75
£0.15 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Fusilli
44
£1.65
Related Searches
ASDA
Pastas
Noodles
Fusilli
Twists