Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Wild Alaskan Red Salmon
170g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£4.95
£2.91 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£4.15
Highest
£4.97
£4.95
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Wild Pacific Red Salmon Skinless & Boneless 170g
£5.15
£3.03 per 100g
Asda
Wild Alaskan Pink Salmon 170g
£2.99
£1.76 per 100g
Tesco
Skinless & Boneless Wild Red Salmon 170g
£4.95
£2.91 per 100g
Morrisons
Steamed Salmon Fillets
£5.95
£2.98 each
Waitrose
No.1 Wild Alaskan Sockeye Salmon
£16.00
Iceland
2 Lightly Smoked Salmon Fillets 200g
£4.50
£2.25 per 100g
see more
Good to know
#5 in Red Salmons
Contains Omega 3
250mg of EPA and DHA per day helps maintain normal heart function
Skinless and Boneless
Reviews
4.3
38 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
418g
ASDA
Wild Alaskan Pink Salmon
188
£3.75
£0.90 per 100g
170g
ASDA
Wild Alaskan Pink Salmon
28
£2.99
£1.76 per 100g
213g
ASDA
Wild Alaskan Pink Salmon
188
£2.21
£1.04 per 100g
ASDA
Wild Alaskan Pink Salmon
28
£1.85
500g
ASDA
Flavoursome Half Salmon Side
105
£8.76
£1.75 per 100g
180g
ASDA
2 Poached Salmon Fillets
10
£5.65
£3.14 per 100g
180g
ASDA
2 Kiln Roasted Lemon & Parsley Salmon Fillets
56
£5.65
£3.14 per 100g
330g
ASDA
Skin-On Boneless Wild Salmon Fillets
21
£4.50
£1.36 per 100g
75g
ASDA
Salmon Paste
103
£0.48
£0.64 per 100g
500g
ASDA
Basmati & Wild Rice
26
£2.52
£0.50 per 100g
Related Products
213g
John West
Wild Red Salmon MSC
23
£5.22
£2.45 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Boneless Wild Red Salmon
120
£5.50
213g
John West
Wild Pacific Pink Salmon MSC
4
£3.47
£1.63 per 100g
Waitrose Ltd
No.1 Wild Alaskan Sockeye Salmon
445
£16.00
213g
Princes
Red Wild Pacific Salmon
33
£5.45
£2.56 per 100g
100g
Leap Wild
Smoked Sockeye Salmon
202
£6.80
£6.80 per 100g
Tesco
Wild Pacific Red Salmon
81
£3.00
212g
Tesco
Wild Pacific Red Salmon
78
£3.80
£1.79 per 100g
170g
Tesco
Skinless & Boneless Wild Red Salmon
57
£4.95
£2.91 per 100g
105g
Princes
Skinless Boneless Wild Red Salmon
19
£4.70
£4.48 per 100g
Related Searches
ASDA
Salmons
Fish
Tinned Salmon
Red Salmons