Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Wild Alaskan Pink Salmon
170g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£2.99
£1.76 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.38
Usually
£2.80
Highest
£3.00
£2.99
Sizes
ASDA Wild Alaskan Pink Salmon
Cheapest
£1.85
170g
£2.99
£1.76 per 100g
213g
£2.21
£1.04 per 100g
418g
£3.75
£0.90 per 100g
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Wild Pacific Pink Salmon Skinless & Boneless 170g
£3.00
£1.76 per 100g
Asda
Wild Alaskan Red Salmon 170g
£4.95
£2.91 per 100g
Tesco
Skinless Boneless Wild Pacific Pink Salmon 170g
£3.00
£1.76 per 100g
Morrisons
Steamed Salmon Fillets
£5.95
£2.98 each
Iceland
2 Lightly Smoked Salmon Fillets 200g
£4.50
£2.25 per 100g
Waitrose
Waitrose 2 Scottish Salmon Tail Fillets
£6.25
see more
Good to know
Contains Omega 3
EPA and DHA are types of Omega 3
250mg of EPA and DHA per day helps maintain normal heart function
Reviews
4.0
28 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
170g
ASDA
Wild Alaskan Red Salmon
38
£4.95
£2.91 per 100g
500g
ASDA
Flavoursome Half Salmon Side
105
£8.76
£1.75 per 100g
180g
ASDA
2 Poached Salmon Fillets
10
£5.65
£3.14 per 100g
180g
ASDA
2 Kiln Roasted Lemon & Parsley Salmon Fillets
56
£5.65
£3.14 per 100g
330g
ASDA
Skin-On Boneless Wild Salmon Fillets
21
£4.50
£1.36 per 100g
75g
ASDA
Salmon Paste
103
£0.48
£0.64 per 100g
500g
ASDA
Basmati & Wild Rice
26
£2.52
£0.50 per 100g
400g
ASDA
Salmon & Broccoli Quiche
83
£2.45
£0.61 per 100g
60g
ASDA
Wild Rocket Strong & Peppery
217
£0.96
£1.60 per 100g
120g
ASDA
Flavoursome Smoked Salmon Trimmings
313
£2.34
£1.95 per 100g
Related Products
213g
John West
Wild Pacific Pink Salmon MSC
4
£3.47
£1.63 per 100g
Waitrose Ltd
No.1 Wild Alaskan Sockeye Salmon
445
£16.00
213g
John West
Wild Red Salmon MSC
23
£5.22
£2.45 per 100g
Glenryck
PINK SALMON
£2.50
Waitrose Ltd
Waitrose Boneless Wild Red Salmon
120
£5.50
100g
Leap Wild
Smoked Sockeye Salmon
202
£6.80
£6.80 per 100g
80g
John West
Fridge Pot MSC Pink Salmon
2
£2.25
£2.81 per 100g
418g
Tesco
Wild Pacific Pink Salmon
41
£3.75
£0.90 per 100g
213g
Princes
Pink Wild Pacific Salmon
2
£2.50
£1.17 per 100g
212g
Tesco
Wild Pacific Pink Salmon
66
£2.20
£1.04 per 100g
Related Searches
ASDA
Salmons
Fish
Tinned Salmon
Pink Salmons