Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Flavoursome Half Salmon Side
500g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£8.76
£1.75 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£6.00
Usually
£8.76
£8.76
Supermarket Alternatives
Tesco
Boneless Salmon Half Side 500g
£9.20
£1.84 per 100g
Sainsbury's
Skin on ASC Scottish Salmon Fillet 500g
£9.95
£1.99 per 100g
Morrisons
Salmon Fillet
£2.50
Waitrose
No.1 Scottish Salmon Prime Fillet
£13.00
Asda
2 Kiln Roasted Lemon & Parsley Salmon Fillets 180g
£5.65
£3.14 per 100g
Iceland
2 Lightly Smoked Salmon Fillets 200g
£4.50
£2.25 per 100g
see more
Good to know
#7 in Salmon Sides
Contains EPA and DHA Omega 3
Helps maintain normal heart function
Responsibly farmed
Boneless
Oven cook 35 minutes
Selected and sourced for quality and taste
High in Omega 3
see more
Reviews
3.9
105 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
200g
ASDA
Flavoursome Oak Smoked Salmon
68
£6.56
£3.28 per 100g
120g
ASDA
Flavoursome Smoked Salmon Trimmings
313
£2.34
£1.95 per 100g
100g
ASDA
Flavoursome Oak Smoked Salmon
41
£3.75
£3.75 per 100g
ASDA
2 Flavoursome Salmon Fillets
£4.65
ASDA
4 Flavoursome Salmon Fillets
£7.47
418g
ASDA
Wild Alaskan Pink Salmon
188
£3.75
£0.90 per 100g
213g
ASDA
Wild Alaskan Red Salmon
97
£3.82
£1.79 per 100g
170g
ASDA
Wild Alaskan Red Salmon
38
£4.95
£2.91 per 100g
105g
ASDA
Wild Alaskan Red Salmon
26
£3.00
£2.86 per 100g
213g
ASDA
Wild Alaskan Pink Salmon
188
£2.21
£1.04 per 100g
Related Products
240g
Exceptional by ASDA
Delicate & Flavoursome 2 Scottish Salmon Fillets
6
£6.15
£2.56 per 100g
500g
Tesco
Boneless Salmon Half Side
63
£9.20
£1.84 per 100g
Morrisons
Side Of Salmon
£19.00
Tesco
Boneless Salmon Side
44
£24.00
220g
Leap Wild
LEAP Sockeye Salmon Fillets
23
£7.95
£3.61 per 100g
213g
Glenryck
PINK SALMON
£2.50
£1.17 per 100g
213g
John West
Wild Pacific Pink Salmon MSC
4
£3.47
£1.63 per 100g
213g
John West
Wild Red Salmon MSC
23
£5.22
£2.45 per 100g
100g
Leap Wild
Smoked Sockeye Salmon
202
£6.80
£6.80 per 100g
230g
Mowi
Superior Scottish Salmon Fillets
74
£6.17
£2.68 per 100g
Related Searches
ASDA
Salmons
Fresh Salmons
Fish
Salmon Sides