Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Leaf & Carrot Salad
240g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£0.75
£0.31 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£0.80
Highest
£1.70
£0.75
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Sweet Leaf Salad 250g
£0.78
£0.31 per 100g
Tesco
Sweet & Crunchy Salad 250g
£0.78
£0.31 per 100g
Asda
Mixed Salad 185g
£1.22
£0.66 per 100g
Morrisons
Crisp Leaf Mix 200g
£1.00
£0.50 per 100g
Waitrose
Waitrose Wild Rocket Salad
£1.95
see more
Good to know
Iceberg Lettuce - sweet and succulent with a crisp texture
Red Cabbage - sweet and crunchy
Carrot - sweet and crunchy
Washed and ready to eat
Quality checked
Chosen with care for freshness and taste
Serves 2 mains or 4 sides
1 of your 5 a day per 1/2 pack
see more
Reviews
3.1
177 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
200g
ASDA
Mixed Leaf Salad
179
£1.17
£0.59 per 100g
180g
ASDA
Baby Leaf Salad
98
£1.16
£0.64 per 100g
75g
ASDA
Delicate & Peppery Baby Leaf & Rocket Salad
135
£1.08
£1.44 per 100g
90g
ASDA
Mixed Baby Leaf
178
£1.00
£1.11 per 100g
170g
ASDA
Bistro Salad
155
£1.18
£0.69 per 100g
215g
ASDA
Caesar Salad Kit
149
£1.72
£0.80 per 100g
290g
ASDA
Chicken & Bacon Caesar Pasta Salad
137
£2.20
£0.76 per 100g
230g
ASDA
Crunchy & Sweet Fine Cut Salad
266
£1.08
£0.47 per 100g
90g
ASDA
Mild & Tender Pea Shoot Salad
117
£1.08
£1.20 per 100g
120g
ASDA
Beetroot Baby Spinach & Baby Kale Salad
90
£1.08
£0.90 per 100g
Related Products
120g
Tesco
Mixed Leaf Salad
93
£1.20
£1.00 per 100g
100g
Morrisons
Mixed Leaf Salad
3
£1.00
£1.00 per 100g
180g
Sainsbury's
Mixed Leaf Salad
165
£1.80
£1.00 per 100g
NATURE'S PICK
Crispy Leaf Salad
£0.89
NATURE'S PICK
Sweet Leaf Salad
£0.75
90g
Sainsbury's
Mixed Leaf Salad
31
£1.00
£1.11 per 100g
NATURE'S PICK
Baby Leaf Salad
£0.75
200g
NATURE'S PICK
Mixed Leaf Salad
£0.95
£0.48 per 100g
170g
Co-op Irresistible
Baby Leaf Salad
£2.95
£1.74 per 100g
Morrisons
Baby Leaf Salad
£1.00
Related Searches
ASDA
Salads
Salad Bags
Mixed Salads