Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Butterhead Salad
80g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£1.00
£1.25 per 100g
85P CLUBCARD
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£0.64
Highest
£1.05
£1.00
Supermarket Alternatives
Tesco
Watercress Spinach & Rocket
£1.35
Sainsbury's
Spinach Watercress & Rocket 100g
£1.35
£1.35 per 100g
Asda
Mixed Salad 185g
£1.22
£0.66 per 100g
Morrisons
Butterhead Salad
£1.00
Waitrose
Waitrose Wild Rocket Salad
£1.95
see more
Good to know
Green
Red
Butterhead Lettuce
Baby Spinach
Reviews
2.3
97 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
90g
Tesco
Babyleaf Salad
107
£0.90
£1.00 per 100g
160g
Tesco
Beetroot Salad
67
£1.45
£0.91 per 100g
220g
Tesco
Crispy Salad
8
£1.55
£0.70 per 100g
120g
Tesco
Mixed Leaf Salad
93
£1.20
£1.00 per 100g
90g
Tesco
Rocket & Babyleaf Salad
60
£1.30
£1.44 per 100g
250g
Tesco
Sweet & Crunchy Salad
93
£0.78
£0.31 per 100g
250g
Tesco
Caesar Salad Kit
78
£2.00
£0.80 per 100g
260g
Tesco
Chopped Caesar Salad Kit
26
£2.95
£1.13 per 100g
Tesco
American Inspired Summer Salad Kit
18
£3.95
295g
Tesco
Chopped Soy & Miso Salad Kit
28
£2.95
£1.00 per 100g
Related Products
Morrisons
Butterhead Salad
3
£1.00
90g
Sainsbury's
Butterhead Salad
117
£1.00
£1.11 per 100g
NATURE'S PICK
Butterhead Salad
£0.85
170g
ASDA
Bistro Salad
155
£1.18
£0.69 per 100g
140g
Florette
Classic Crispy Salad
206
£1.35
£0.96 per 100g
215g
ASDA
Caesar Salad Kit
149
£1.72
£0.80 per 100g
180g
ASDA
Baby Leaf Salad
98
£1.16
£0.64 per 100g
200g
ASDA
Mixed Leaf Salad
179
£1.17
£0.59 per 100g
240g
ASDA
Leaf & Carrot Salad
177
£0.75
£0.31 per 100g
Fresh & Naked
Sweet Summer Salad Mix
13
£1.20
Related Searches
Tesco
Lettuces
Salad Bags
Mixed Salads