Today's Deals
Help Guides
Download App
Cetraben
Moisturising Lotion
475ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£14.43
£14.39
£3.04 per 100ml
VISIT
Ebay
£16.79
£3.53 per 100ml
VISIT
Boots
£16.80
£3.54 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Cetraben prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£13.44
Usually
£16.80
£14.43
Supermarket Alternatives
Boots
Oats Daily Moisturising Lotion 300ml
£5.00
£1.67 per 100ml
Waitrose
Waitrose Pure Body Lotion
£3.65
Morrisons
Moisturising Body Lotion
£1.85
Tesco
Baby Lotion
£0.79
Good to know
Hydrates and protects dry, itchy and eczema-prone skin
Lightweight and quick drying formulation
For external use only
For adults and children over 1 year
Mild skin reactions may occur
Safe to use during pregnancy and breastfeeding
Use within 3 months of opening
Keep out of sight and reach of children
see more
Reviews
1.0
1 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Cetraben
475ml
Cetraben
Dermatological Cream
3
£12.79
£2.69 per 100ml
50g
Cetraben
Moisturising Cream
1
£5.00
£10.00 per 100g
75g, 75ml
Cetraben
Moisturising Hand Balm
8
£6.99
£9.32 per 100g
50ml
Cetraben
Cream
1
£3.00
£6.00 per 100ml
475g
Cetraben
Natural Oatmeal Cream
29
£16.49
£3.47 per 100g
50g
Cetraben
Itch Relief Balm
4
£6.99
£13.98 per 100g
200ml
Cetraben
Moisture Protect Body Wash200 ml
7
£7.99
£4.00 per 100ml
200ml
Cetraben
Moisture Protect Facial Cleanser
11
£10.60
£5.30 per 100ml
190g
Cetraben
Natural Oatmeal Body Cream
4
£9.50
£5.00 per 100g
120g
Cetraben
Dermatological Ointment
16
£7.80
£6.50 per 100g
Related Products
236ml
Cetaphil
PRO Itch Prone Skin Moisturising Lotion
£10.80
£4.58 per 100ml
350g
E45
Dermatological Moisturising Cream for Very Dry Skin & Eczema
627
£8.49
£2.43 per 100g
473ml
Cetaphil
Moisturising Lotion for Dry Sensitive Skin
147
£12.74
£2.69 per 100ml
50g
E45
Dermatological Moisturising Cream for Dry Skin & Eczema
221
£2.99
£5.98 per 100g
125g
E45
Dermatological Cream & Moisturiser Lotion for Very Dry Skin
435
£4.86
£3.89 per 100g
50ml
Aveeno
Skin Relief Lotion
£4.50
£9.00 per 100ml
976ml
CeraVe
Moisturising Lotion
£21.49
£2.20 per 100ml
300ml
Aveeno
Skin Relief Moisturising Lotion
5,677
£4.99
£1.66 per 100ml
150ml
Aveeno
Baby Daily Care Moisturising Lotion
1,858
£3.99
£2.66 per 100ml
500ml
E45
Moisturising Lotion
308
£7.39
£1.48 per 100ml
Related Searches
Cetraben
Body Lotions
Moisturisers
Lotions