Today's Deals
Help Guides
Download App
Dove
Advanced Care Nourishing Silk Body Wash
225ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£2.20
£0.98 per 100ml
VISIT
Morrisons
£2.50
£1.11 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£3.55
£1.58 per 100ml
VISIT
Amazon
£5.23
£2.32 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
225ml
Cheapest
£2.20
£0.98 per 100ml
400ml
£3.75
£0.94 per 100ml
600ml
Best Value
£4.95
£0.83 per 100ml
Supermarket Alternatives
Waitrose
Essential Seamoss Shower Gel
£0.75
Tesco
Pink Pink Grapefruit & Basil Shower Gel 500ml
£1.25
£0.25 per 100ml
Morrisons
Awake Natural Sea Minerals & Fennel 2 In 1 Shower Gel & Shampoo
£0.99
Reviews
4.7
9 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Dove
400ml
Dove
Advanced Care Pro-Age Body Wash
164
£3.75
£0.94 per 100ml
Dove
With Love Pampering Body Wash Complete Collection
£20.00
400ml
Dove
Advanced Care Pampering Body Wash
169
£3.75
£0.94 per 100ml
Dove
with Love Pampering Bodywash Gift Set
£10.00
Dove
with Love Pampering Beauty Bag Gift set
£16.00
400ml
Dove
Advanced Care Reviving Pomegranate + Hibiscus Body Wash
20
£4.95
£1.24 per 100ml
Dove
Pamper Collection with Wax Burner & Melts
£18.00
400ml
Dove
Advanced Care Replenishing Body Wash
196
£3.75
£0.94 per 100ml
Dove
2 x Awaken Body Wash Gift Set
£9.99
Dove
3 x Awaken Beauty Bag Gift Set
£16.99
Related Products
450ml
Simple
Kind To Skin Nourishing Shower Gel
13
£1.90
£0.42 per 100ml
450ml
Sanex
Zero% Hypoallergenic Nourishing Shower Gel
160
£3.75
£0.83 per 100ml
250ml
Sanctuary Spa
Body Wash Golden Sandalwood250 ml
1
£6.40
£2.56 per 100ml
200ml
Imperial Leather
Nourishing Foamburst Gel to Foam Body Wash Lychee & Lotus Flower
12
£2.75
£1.38 per 100ml
250ml
Pears
Body Wash
112
£2.40
£0.96 per 100ml
250ml
Original Source
Lime Shower Gel
73
£0.57
£0.23 per 100ml
900ml
Lynx
Pump Shower Gel Black
45
£4.00
£0.44 per 100ml
250ml
Palmolive
Naturals Coconut Shower Gel
619
£1.00
£0.40 per 100ml
900ml
Lynx
3 in 1 Africa Body Wash
47
£4.00
£0.44 per 100ml
500ml
Lynx
Black Refreshing Bodywash Shower Gel
360
£2.50
£0.50 per 100ml
Related Searches
Dove
Shower Gels
Body Washes
Cleansers