Today's Deals
Help Guides
Download App
GAIL's
Sourdough
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£4.85
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how GAIL's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£4.85
Usually
£4.85
Highest
£4.85
£4.85
Supermarket Alternatives
Tesco
White Sourdough Loaf 400g
£2.00
£0.50 per 100g
Sainsbury's
Brown Sourdough Bloomer Bread Taste the Difference 400g
£2.10
£0.53 per 100g
Waitrose
No.1 Wheat & Rye Sourdough Sliced Bread
£2.50
Asda
Exceptional Olive Sourdough Bloomer 400g
£2.34
£0.59 per 100g
Good to know
Soft creamy crumb
Thick crust
Great for sandwiches
Great for toast when sliced thickly
Reviews
3.0
11 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is the best open texture crunchy crust sourdough bread ever"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From GAIL's
GAIL's
Seeded Sourdough
44
£4.95
GAIL's
Mixed Olive Sourdough
27
£4.25
GAIL's
San Francisco Sourdough
17
£4.95
GAIL's
Farmer's Brown Sourdough
12
£4.90
GAIL's
Wholemeal Good Earth Sourdough
7
£5.30
GAIL's
Potato & Rosemary Sourdough
14
£5.30
GAIL's
Waste-less Sourdough Bread
2
£5.15
GAIL's
Rye & Barley Sourdough
£4.95
GAIL's
Cheddar Cheese Crackers
8
£4.65
GAIL's
English Muffins
4
£2.25
Related Products
Hovis
Sourdough White
62
£2.10
£0.47 per 100g
Hovis
Sourdough Seeded
54
£2.10
£0.47 per 100g
Peter's Yard
Sourdough Crackers
123
£2.00
Jason's
White Sourdough Ciabattin
83
£3.35
£0.37 per 100g
Jason's
Sourdough Crumpets
77
£1.50
£0.25 each
Peter's Yard
Original Sourdough Crispbread
34
£2.50
£2.00 per 100g
New York Bakery
5 Sourdough Bagels
33
£2.20
£0.44 each
Jason's
Recipe No 09 Wholemeal Sourdough Ciabattin Bread
100
£2.17
£0.37 per 100g
Jason's
Superb Sprouted Grain Sourdough
112
£1.80
£0.40 per 100g
Jason's
White Ciabattin Sourdough
327
£2.00
£0.34 per 100g
Related Searches
Gail's
Breads
White Breads
Sourdough Breads