Today's Deals
Help Guides
Download App
Galaxy
Smooth Milk Chocolate Large Sharing Block Bar Vegetarian
360g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£4.22
£1.17 per 100g
VISIT
Iceland
£5.50
£1.53 per 100g
VISIT
Morrisons
£5.75
£1.60 per 100g
VISIT
Tesco
£5.75
£1.60 per 100g
£4.95 CLUBCARD
VISIT
Sainsbury's
£5.75
£1.60 per 100g
VISIT
Ebay
£5.99
£1.66 per 100g
VISIT
see 2 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Galaxy prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£4.22
Usually
£5.00
Highest
£5.50
£4.22
Sizes
Galaxy Smooth Milk Chocolate
£6.50
42g
Cheapest
£1.20
£2.86 per 100g
100g
£1.65
£1.65 per 100g
180g
£2.25
£1.25 per 100g
360g
£4.22
£1.17 per 100g
Supermarket Alternatives
Tesco
Milk Chocolate Bar 200g
£2.00
£1.00 per 100g
Waitrose
Cooks' Ingredients Belgian Milk Chocolate
£3.50
Sainsbury's
Belgian Cooking Chocolate Milk 200g
£2.45
£1.23 per 100g
Boots
No Added Sugar Swiss Milk Chocolate With Fruit & Nuts 100g
£2.70
£2.70 per 100g
Good to know
#4 in Milk Chocolates
Delicious and indulgent treat
360g block
Suitable for vegetarians
100% Responsibly Sourced Cocoa
Rainforest Alliance Certified cocoa
Melt in your mouth
see more
Reviews
4.9
8 reviews from 6 shops
5
4
3
2
1
"Very good value for money and very nice ???? chocolate"
"This is quintessentially delectable"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Galaxy
114g
Galaxy
Cookie Crumble & Milk Chocolate Block Bar
12
£1.94
£1.70 per 100g
42g
Galaxy
Smooth Milk Chocolate Bars Multipack
62
£1.98
£1.18 per 100g
135g
Galaxy
Smooth Caramel Milk Chocolate Sharing Block
3
£1.49
£1.10 per 100g
135g
Galaxy
Salted Caramel & Milk Chocolate
4
£1.95
£1.44 per 100g
118g
Galaxy
Minstrels Milk Chocolate Buttons Pouch Bag
37
£1.69
£1.43 per 100g
30g
Galaxy
Ripple Milk Chocolate Snack Bar
6
£1.20
£4.00 per 100g
195g
Galaxy
Minstrels Milk Chocolate Buttons Sharing Pouch Bag
32
£2.50
£1.28 per 100g
110g
Galaxy
Christmas Advent Calendar
3
£1.00
£0.91 per 100g
30g
Galaxy
Ripple
2
£3.20
£1.52 per 100g
30g
Galaxy
Ripple Chocolate Bars
26
£1.98
£1.65 per 100g
Related Products
90g
Milkybar
White Chocolate Sharing Block Bar
34
£2.00
£2.22 per 100g
90g
Aero
Milk Chocolate Sharing Bar
10
£1.40
£1.56 per 100g
180g
Cadbury
Dairy Milk Sharing Chocolate
232
£2.00
£1.11 per 100g
99g
Kit Kat
KitKat Salted Caramel Chocolate Sharing Bar
1,879
£1.25
£1.26 per 100g
90g
Aero
Mint Chocolate Sharing Bar
57
£1.40
£1.56 per 100g
180g
Tony's Chocolonely
Milk Chocolate
78
£2.75
£1.53 per 100g
Maltesers
Teasers Milk & Honeycomb Block Bar Large Block
19
£1.95
120g
Cadbury
Dairy Milk Wholenut Chocolate Bar
92
£1.45
£1.21 per 100g
90g
Green & Black's Organic
Milk Chocolate 37% Cocoa Bar
37
£3.45
£3.83 per 100g
280g
Cadbury
Dairy Milk Large Block
£3.65
£1.30 per 100g
Related Searches
Galaxy
Chocolates
Chocolate Gifts
Milk Chocolates
Chocolate Bars