Today's Deals
Help Guides
Download App
Givenchy
L'interdit Eau De Parfum Rouge Ultime
35ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£54.99
£157.11 per 100ml
VISIT
Amazon
£57.07
£163.06 per 100ml
VISIT
Boots
£78.00
£222.86 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
35ml
£54.99
£157.11 per 100ml
50ml
£60.99
£121.98 per 100ml
80ml
Best Value
Cheapest
£54.44
£68.05 per 100ml
Supermarket Alternatives
Superdrug
Female Body Spray Devotion
£1.00
Asda
Cherry Blossom & Peony Air Freshener 250ml
£2.11
£0.84 per 100ml
Sainsbury's
Scented Room Spray Seaside Walk
£6.00
Good to know
Givenchy has released a new women's perfume: L Interdit Eau de Parfum Rouge Ultime
The fragrance is composed of a white flower bouquet of orange blossom, tuberose and jasmine, tinted red with an indulgent cocoa extract
Cacao shells from Madagascar are upcycled and transformed to reveal all the power of the scent, magnified by a patchouli and vetiver accord
The scent is finished with a hint of ambroxan for a the most long-lasting and desirable fragrance trail
The iconic bottle is dressed in opaque red inner lacquering and is complete with red lace and a red couture 4G tassel
The colour red symbolises the desire to break from convention and surpass limits
see more
Reviews
4.4
333 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Givenchy
35ml
Givenchy
L'interdit Eau De Parfum Rouge
458
£46.10
£131.71 per 100ml
50ml
Givenchy
L'interdit Rouge Elixir Eau De Parfum
£89.99
£179.98 per 100ml
35ml
Givenchy
L'Interdit Eau de Parfum
1,011
£35.00
£100.00 per 100ml
80ml
Givenchy
L'interdit Eau De Parfum Rouge
458
£73.30
£91.63 per 100ml
50ml
Givenchy
L'interdit Eau De Parfum Rouge
462
£59.83
£119.66 per 100ml
35ml
Givenchy
L'interdit Parfum
£48.99
£139.97 per 100ml
35ml
Givenchy
L'interdit Rouge Elixir Eau De Parfum
£17.99
£51.40 per 100ml
100ml
Givenchy
Gentleman Eau De Parfum
22
£57.47
£57.47 per 100ml
50ml
Givenchy
Organza Eau De Parfum
40
£58.99
£117.98 per 100ml
80ml
Givenchy
L'interdit Rouge Elixir Eau De Parfum
£126.49
£158.11 per 100ml
Related Products
30ml
Chloe
Eau de Parfum for Her
1,896
£44.99
£149.97 per 100ml
90ml
Hugo Boss
Boss Woman EDP
£27.49
£30.54 per 100ml
Jennifer Lopez
One Eau de Parfum
6
£12.99
Hugo Boss
"HUGO" Woman Eau de Parfum
12
£15.50
30ml
Issey Miyake
Lumiere d'Issey Eau de Parfum
£59.99
£199.97 per 100ml
50ml
Ghost
Sweetheart Always Eau de Parfum
4
£22.00
£44.00 per 100ml
30ml
Ariana Grande
Cloud Pink Eau De Parfum
21
£22.31
£74.37 per 100ml
50ml
Versace
Woman Eau de Parfum
563
£19.80
£39.60 per 100ml
75ml
Hugo Boss
HUGO Woman Eau De Parfum For Women
£25.00
£33.33 per 100ml
Versace
Woman Edp-S
£29.98
Related Searches
Givenchy
Perfumes
Sprays
Gifts
Bouquets