Today's Deals
Help Guides
Download App
Gourmet
Solitaire Tinned Cat Food With Beef
85g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£0.97
£1.14 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£1.10
£1.29 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Gourmet prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£0.70
Usually
£12.71
£0.97
Supermarket Alternatives
Morrisons
Adult Cat Premium Luxury Food Beef
£0.55
Sainsbury's
Smooth Pate with Salmon 1+ Years Adult Cat Food 100g
£0.39
£0.39 per 100g
Waitrose
Waitrose White Tuna Meat with Shrimp in Gravy
£1.15
Tesco
Tesco Adult Cat Fish Selection in Jelly
£9.49
Good to know
Complete pet food for adult cats
Made with tender pieces with Beef with Tomato
100% complete and balanced nutritional pet food
Cooked with care for preservation of taste
Served in 85g can to keep every meal fresh and convenient
Packed with essential vitamins and minerals to keep your adult cat healthy
No added artificial colourants, flavourings, preservatives
see more
Reviews
4.6
15 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Gourmet
85g
Gourmet
Solitaire Tinned Cat Food with Duck
12
£1.10
£1.29 per 100g
85g
Gourmet
Cat Food with Chicken
331
£0.97
£1.14 per 100g
85g
Gourmet
Gold Succulent Delights Chicken With Chicken
141
£0.70
£0.82 per 100g
50g
Gourmet
Mon Petit Intense Cat Food Pouches Poultry
1,207
£1.78
£0.59 per 100g
85g
Gourmet
Gold Tinned Cat Food Savoury Cake with Chicken
258
£0.66
£0.78 per 100g
50g
Gourmet
Mon Petit Intense Cat Food Pouches Beef
834
£1.78
£0.59 per 100g
50g
Gourmet
Mon Petit Intense Cat Food Pouches Fish Ocean Variety
270
£1.78
£0.59 per 100g
85g
Gourmet
Natures Creations Cat Food with Ocean Fish
371
£0.97
£1.14 per 100g
57g
Gourmet
Purina Gourmet Revelations Chicken in Gravy Wet Cat Food
859
£2.00
£0.88 per 100g
85g
Gourmet
Gold Succulent Delights With Salmon
121
£0.66
£0.78 per 100g
Related Products
85g
Purina One
Senior 7+ Cat Food Chicken & Beef Wet
853
£3.45
£0.51 per 100g
48g
Felix
Farm Selection Wet Cat Food
256
£1.85
£0.64 per 100g
85g
Purina One
Adult Cat Food Wet Meat Chicken & Beef
1,173
£3.45
£0.51 per 100g
60g
Sheba
Filets Wet Cat Food Tray With White Fish Asc In Gravy
£0.90
£1.50 per 100g
85g
Scrumbles
Wet Cat Gravy Selection Pouch
3
£5.00
£0.74 per 100g
85g
Sheba
Fine Flakes Chicken in Jelly Wet Cat Food Tray
4
£0.75
£0.88 per 100g
85g
Purina One
Selective Palate Meat Selection in Gravy Cat Food
115
£3.45
£0.51 per 100g
85g
Sheba
Classics Cat Tray With Chicken In Terrine
12
£0.75
£0.88 per 100g
85g
Felix
Original Mixed Selection in Gravy Wet Cat Food
295
£3.62
£0.35 per 100g
85g
Scrumbles
Gut Friendly Pate Cat Food
1
£5.25
£0.77 per 100g
Related Searches
Gourmet
Cat Foods