Today's Deals
Help Guides
Download App
Higgidy
Ham Hock & Cheddar Sausage Rolls
54g
2
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.50
£1.39 per 100g
VISIT
Tesco
£1.50
£1.39 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Higgidy prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.50
Highest
£7.00
£1.50
Supermarket Alternatives
Asda
4 Flaky Pork Sausage Rolls 424g
£1.38
£0.33 per 100g
Sainsbury's
Sausage Rolls 120g
£0.52
£0.22 per 100g
Morrisons
The Best Pork Sausage Rolls
£3.00
Iceland
40 (approx.) Mini Party Sausage Rolls
£2.50
Tesco
Sausage Rolls 750g
£1.75
each
Waitrose
No.1 2 Outdoor Bred Pork Sausage Rolls
£2.40
see more
Good to know
British outdoor bred pork sausage meat
Smoked ham hock
14-month aged West Country Cheddar
Wholegrain mustard
Wrapped in all-butter puff pastry
Hand-topped with Cheddar cheese sprinkle
see more
Reviews
3.8
19 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Higgidy
160g
Higgidy
Beechwood Smoked Ham Hock & Mature Cheddar Sausage Rolls
31
£2.50
£1.56 per 100g
160g
Higgidy
6 Cheddar & Onion Chutney Veggie Rolls
84
£2.50
£1.56 per 100g
54g
2
Higgidy
Cheddar & Caramelised Onion Chutney Rolls
20
£1.50
£1.39 per 100g
160g
Higgidy
6 Great British Pork Sausage Rolls
37
£2.50
£1.56 per 100g
200g
Higgidy
Slow Cooked Steak Red Wine & Bacon Pie
51
£3.75
£1.88 per 100g
Higgidy
Smoked Bacon & Cheddar Quiche
40
£3.00
200g
Higgidy
Three Cheese Cauliflower & Broccoli Pie
14
£3.75
£1.88 per 100g
Related Products
188g
Tesco Finest
Pork & Ham Hock Sausage Rolls
2
£2.80
£1.49 per 100g
210g
3
Quorn
Vegetarian 3 Sausage Rolls
52
£2.00
£0.32 per 100g
Tesco Finest
Deep-Fill West Country Cheddar & Bacon Sausage Rolls
2
£3.50
220g
4
Wall's
Hearty Pork Sausage Rolls
50
£1.95
£0.22 per 100g
550g
10
Wall's
Hearty Sausage Rolls
17
£2.25
£0.04 per 100g
192g
Co-op Irresistible
Ham Hock & Cheddar Croquettes
£4.25
£2.21 per 100g
270g
10
Wall's
10 Snack Sausage Rolls
40
£1.25
£0.05 per 100g
Morrisons The Best
Ham Hock And Cheddar Sandwich
£4.25
Jason's
Sourdough Ham Hock & Cheddar Toastie
6
£3.75
JUST ESSENTIALS by ASDA
Sausage Rolls
128
£0.95
Related Searches
Higgidy
Sausage Rolls
Rolls