Today's Deals
Help Guides
Download App
Jam Shed
Shiraz
187ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£2.80
£1.50 per 100ml
4 FOR 3
VISIT
Morrisons
£3.25
£1.74 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Jam Shed prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.80
Usually
£8.97
£2.80
Sizes
187ml
Cheapest
£2.80
£1.50 per 100ml
75cl
£7.00
£0.93 per 100ml
1.5l
Best Value
£12.50
£0.83 per 100ml
Supermarket Alternatives
Tesco
Finest Barossa Shiraz Red Wine 75cl
£12.00
£1.60 per 100ml
Morrisons
Shiraz 2.25l
£15.00
£0.67 per 100ml
Sainsbury's
Barossa Shiraz Red Wine Taste the Difference 75cl
£13.00
£1.73 per 100ml
Good to know
Sourced from selected vineyards
Rich and opulent
Sweet red berry flavours
Balanced with subtle hint of vanilla and spice
Jammy and smooth
see more
Reviews
4.5
13 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Jam Shed
150cl
Jam Shed
Malbec Red Wine
222
£15.00
£1.00 per 100ml
75cl
Jam Shed
Red Blend Red Wine
48
£7.00
£0.93 per 100ml
Jam Shed
Spanish Tempranillo Wine
41
£8.50
75cl
Jam Shed
Argentina Malbec
279
£8.48
£1.13 per 100ml
75cl
Jam Shed
Rose California
264
£5.80
£0.77 per 100ml
Jam Shed
Wine & Stemless Glass
£7.00
Jam Shed
Tropical Crush White Wine
1
£7.25
75cl
Jam Shed
White Blend White Wine
£8.00
£1.07 per 100ml
75cl
Jam Shed
Australian Chardonnay
80
£7.00
£0.93 per 100ml
750ml
Jam Shed
Black Forest Mess Red
93
£6.60
£0.88 per 100ml
Related Products
18.7cl
Yellow Tail
Shiraz Red Wine
35
£2.95
£1.58 per 100ml
75cl
Yellow Tail
Shiraz Red Wine Bottle
294
£8.47
£1.13 per 100ml
750ml
PepperBox
Shiraz Wine
37
£9.75
£1.30 per 100ml
75cl
Oxford Landing
Shiraz
11
£6.50
£0.87 per 100ml
75cl
Mad Fish
Shiraz Wine
18
£10.00
£1.33 per 100ml
Kumala
Shiraz Red Wine
4
£7.25
75cl
Hardys
VR Shiraz Red Wine
463
£5.89
£0.79 per 100ml
75cl
Hardys
Stamp Shiraz Red Wine
61
£4.83
£0.64 per 100ml
75cl
St Hallett
Faith Shiraz Red Wine
4
£13.50
£1.80 per 100ml
75cl
Hardys
Crest Shiraz Red Wine
154
£8.75
£1.17 per 100ml
Related Searches
Jam Shed
Red Wines
Wines
Alcohols
Shiraz Items